Pagājušā gada nogalē, neilgi pirms Ziemassvētkiem, visu Latviju pāršalca aizkustinošā ziņa, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas varonīgie ugunsdzēsēji glābēji no Aiviekstes upes Ļaudonas pagastā izcēluši un no noslīkšanas izglābuši maisiņā ieliktus trīs kucēnus.
Par liktenīgo nakti kucēnu glābējs, VUGD Madonas daļas darbinieks Ivars Sloka atceras: – Saņēmu zvanu no pazīstama Ļaudonas iedzīvotāja, ka viņam šķietot, ka zem tilta pār Aivieksti maisiņā pīkst kucēni – milzīgs paldies pirmkārt jau viņam, ka nepagāja vienaldzīgi garām. Ko darīt? Sazvanījām Valmieru, saņēmām atļauju braukt un glābt, jo tās taču ir dzīvas radības. Paņēmu līdzi hidrotērpu un Hanzas dēli, jo līdz kucēniem varēja nokļūt tikai pa ūdeni – tie bija nokrituši uz vecajiem tilta pamatiem. Tikko dzimušie kucēni bija ielikti lepnu, firmas Gucci, smaržu maisiņā, kas, acīmredzot, no tilta bija tik spēcīgi lidināts upē, ka bija notrūkuši abi rokturi. Bet kucēniem brīnumainā kārtā veicās neiekrist ūdenī, tāpēc pirmo sunīti, ko izvilku no maisiņa, nosaucu par Lakiju (Laimīgo. – Aut.) un jau izlēmu, ka paturēšu sev.
Lakija tonakt jau devās līdzi Ivaram, bet brālītis un māsiņa pirmo nakti izbaroti VUGD Madonas daļas depo. Nākamajā dienā Ivars tomēr nolēmis paņemt visus suņukus pie sevis, dabūt viņus uz kājām un atrast tiem vislabākos saimniekus. – Kādu nedēļu pirms Ziemassvētkiem mani bērni – Krista un Ralfs – visu laiku sludinājumos bija skatījušies kucēnus. Arī vēstulē Ziemassvētku vecītim Krista bija uzrakstījusi, ka vēlas kucēnu, – noteic Ivars Sloka. Redz, cik liktenīgi un vēl trīskārtīgi tētis bērnu vēlēšanos piepildījis, mājās atnesot pat veselus trīs kucēnus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.03.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto