Ar mērķi nepieļaut, ka pie transportlīdzekļa stūres sēžas vadītāji alkohola reibumā, piektdienas, 21. februāra, vakarā un naktī Vidzemē plašā reidā piedalījās vairāki desmiti policijas darbinieku.
Policijas ekipāžas pastiprināti strādāja uz autoceļiem A1, A2, A3 un ceļiem Smiltene-Gulbene un Pļaviņas-Madona. Pastiprinātās kontroles laikā tika pārbaudīti 2034 transportlīdzekļu vadītāji. Pārkāpumi konstatēti 4 gadījumos –
vadītāji pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, kas pārsniedz pieļaujamo promiļu daudzumu. Savukārt 17 vadītājiem tovakar noteikti „sirds apmeta kūleni" –
viņu izelpā konstatēts promiļu daudzums, kas nepārsniedz liktenīgās 0,49 promiles (tautas valodā tas saucas „vienu glāzi jau var"). Par to, cik dārgi var izmaksāt „glāzīte" vai „kausiņš", policija ir informējusi jau neskaitāmas reizes, diemžēl kontroles rezultāti kārtējo reizi apliecina, ka autovadītāji joprojām brauc riskējot.
Autore: DACE JUKĀMA,
VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas
vecākā inspektore