"Mēs, Sarkaņu pagasta un citu pašvaldību iedzīvotāji, prasām, lai tiktu saglabāta Sarkaņu pamatskolas darbība, jo tā ir vienīgā mācību iestāde vienā no lielākajiem Madonas novada pagastiem."
Šādu prasību ir parakstījuši vairāk nekā 300 iedzīvotāju, un paraksti tiks iesniegti 27. februāra domes sēdē, kad tiks izskatīta skolu tīkla sakārtošana un lauku skolu ar mazāko skolēnu skaitu pastāvēšanas nākotne.
Sarkaņu pamatskolas direktore Baiba Pētersone teic: – Tik nopietni skolas pastāvēšana ir apdraudēta pirmo reizi, bet vismaz desmit gadu garumā šādas ziņas ir uzplaiksnījušas. Kad atkal ir aktualizēts jautājums par Sarkaņu pamatskolas likvidāciju, ķeramies pie "salmiņa". Līdz šim pašvaldība ir atradusi finansējumu, lai mazās skolas varētu darboties. Atbalstu Sarkaņu pamatskolai ar saviem parakstiem pauž ne tikai sarkanieši un biksērieši (kaut Biksēres iedzīvotāji skolu vēlētos savā centrā), bet arī iedzīvotāji no Liezēres, Madonas un Cesvaines, kuri paši te ir mācījušies un beiguši Sarkaņu pamatskolu. Skolas pastāvēšanas varianti jau var būt dažādi – bez likvidēšanas. Protams, bērnu ir tik, cik ir, bet likvidēt skolu, manuprāt, ir pats nepopulārākais lēmums.
Par Sarkaņu pamatskolas saglabāšanu parakstījies arī Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Simtnieks: – Esmu par skolas saglabāšanu, bet nevaru iebilst tiem, kas saka, ka Sarkaņu pamatskolā mācās maz bērnu. Bērni mūsu pagastā ir, bet viņi mācās arī Madonā, Cesvainē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.02.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto