Pagājušajā nedēļā, pašvaldību pārstāvjiem tiekoties ar labklājības un ekonomikas ministriem, nolemts veidot atsevišķu valsts pabalstu trūcīgajiem elektrības rēķinu samaksai pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas.
Iepriekš laikraksts „Stars" jau informēja, ka elektroenerģijas tirgu pilnībā plānots atvērt 1. aprīlī, tajā iekļaujot arī mājsaimniecības. Rēķins par elektrību mēnesī mājsaimniecībai varētu pieaugt no pieciem līdz astoņiem eiro, kas atsevišķām ģimenēm sagādās papildu izmaksu slogu.
– Visdrīzāk, virzīsimies tālāk ar atsevišķu mērķētu pabalstu, kurš ir uz laiku, lai aptvertu gan trūcīgās, gan maznodrošinātās personas. Šobrīd izskatās, ka visas problēmas enerģētikā būs jārisina Labklājības ministrijai (LM), – žurnālistiem sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis.
LM no Latvijas Pašvaldību savienības saņems jaunākos datus par trūcīgajiem valstī, ko tālāk nodos „Latvenergo". Ar informācijas apkopošanu aptuveni mēnesi strādās divi LM darbinieki, informēja Uldis Augulis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.02.2014.
Apkopoja LAURA KOVTUNA