Laikraksts „Stars" jau iepriekš ir rakstījis par sakoptības problēmām, kas nereti novērojamas pie atkritumu konteineriem, tai skaitā Madonā, Raiņa ielā 19. Tā arī pagājušajā nedēļā kāda lasītāja ar laikraksta starpniecību vēlējās uzzināt, kāpēc šajā atkritumu laukumā regulāri valda nekārtība.
Raiņa ielā 19, blakus katlumājai, pie atkritumu konteineriem, kā novērojusi madoniete, bieži apkārt ir izmētāti atkritumi. Tāpat šeit, līdzīgi kā citos konteineru laukumos, mēdzot viesoties „bezpajumtnieki", kas konteinerus pārrakājot, atstājot aiz sevis lielu nekārtību. Taču visļaunākais esot tas, ka jau pirms laba laika šai laukumā deguši atkritumi, sabojājot nojumītes jumtu, taču tas joprojām neesot nomainīts.
SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Osvalds Lucāns komentēja: – Pēc likumdošanas neviens atkritumu laukums nav atkritumu savācēja apsaimniekošanā. Tas viss visbiežāk ir māju iedzīvotāju kopīpašums, kas attiecīgi jākopj. Ir arī gadījumi, kad atkritumu konteineri atrodas uz pašvaldībai piederošas zemes. Bet jebkurā gadījumā šis laukums tad ir jāuztur un jāapsaimnieko attiecīgajai daudzdzīvokļu mājai piesaistītajiem sētniekiem. Visi dzīvokļi taču ir privatizēti, līdz ar to viss atrodas uz kopīpašumu domājamajām daļām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.02.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto