Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis šodien, 21. februārī, reģionālās darba vizītes ietvaros Vidzemē piedalīsies diskusijā par ekonomiskajiem ieguvumiem zema enerģijas patēriņa ēku izveidē, kas notiks Ērgļu Profesionālajā vidusskolā.
Informatīvā semināra laikā Ērgļu Profesionālās vidusskolas pārstāvji iepazīstinās ar gūto pieredzi, realizējot zema enerģijas patēriņa ēkas projektu, kā arī ar ekonomiskajiem ieguvumiem pēc projekta. Savukārt ministrs vadīs diskusiju par efektīvu politiku zema enerģijas patēriņa ēku būvniecības industrijas izveidei. Publiskās diskusijas noslēgumā paredzēta rekonstruētās ēkas apskate projekta autoru un skolas vadības pavadībā.
Ministrs E. Cilinskis atzīmē: „Latvijā vēl ir liels un līdz šim neizmantots potenciāls zemas enerģijas patēriņa ēku izmantošanā. Tāpēc būtiski ir ne tikai pilnveidot politiku šajā jomā, bet apzināt un ieviest konkrētus instrumentus, kas motivētu publisko un privāto sektoru īstenot energoefektivitātes pasākumus būvniecības projektos. VARAM jau vairāku gadu garumā sniedz finansiālu atbalstu gan privātajam, gan publiskajam sektoram dažādu ar energoefektivitāti saistītu projektu īstenošanai. Ērgļu Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcas rekonstrukcija ir lielisks piemērs efektīva KPFI sniegtā finansiālā atbalsta izmantošanā."
Kā informē Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, pēc diskusijas ministram plānota tikšanās ar Ērgļu novada pašvaldības pārstāvjiem, lai pārrunātu pašvaldībai aktuālus jautājumus.
Autore: BAIBA MIGLONE