Soču Olimpiskās spēles tuvojas izskaņai. Viedokli, kā vērtē Latvijas olimpiešu startu, kuri no mūsu sportistu panākumiem sagādājuši lielāko gandarījumu, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Agri Lungeviču un Madonas novada pašvaldības sporta darba organizatoru Māri Gailumu.
Veiksmīgas spēles
– Šoreiz visvairāk iepriecināja hokeja izlase, kas visai pasaulei parādīja, cik daudz var izdarīt, ja ir komanda. Ne vienmēr ir vajadzīgas hokeja zvaigznes vai labākie spēlētāji „uz papīra". Daudz ko var sasniegt ar komandas garu un motivāciju. Latvija to Sočos lieliski demonstrēja, un par to ir milzīgs prieks, – atzīst Agris Lungevičs. – Prieks, protams, ir arī par pārējiem Latvijas olimpiešiem, kas sasniedza augstus rezultātus. Nedaudz pārsteidza kamaniņu braucēji. Katrā ziņā divas medaļas jau noteikti es negaidīju. Domāju, ka varētu būt viena, bet divas ir vairāk, nekā es cerēju. Savukārt skeletonā notika tas, par ko iekšēji biju pārliecināts, proti, ka Dukuram neļaus uzvarēt. Un tā arī notika. Žēl, protams, bet arī sudraba godalga ir ļoti labs sasniegums. Tagad gaidīsim sestdienu un svētdienu, to, kā bobslejā nobrauks mūsu četrinieks. Pagaidām treniņos viņiem ir pirmās vietas un varbūt arī oficiālajos startos izdosies izšaut medaļas. Tas, ja Latvijai izdotos gūt četrus medaļu komplektus, būtu ļoti augstu vērtējams sasniegums. Bet jau tagad varam teikt, ka Soču Olimpiskās spēles mums ir bijušas ļoti veiksmīgas.
Skatos ar prieku
– Tās viennozīmīgi ir mūsu olimpiešu izcīnītās medaļas un Latvijas hokeja izlase. Patīkamu pārsteigumu sagādāja kamaniņu braucēji komandu sacensībās. Protams, iepriecināja brāļi Šici, kaut gan uz godalgām droši vien cerējām ne tikai mēs, bet zemapziņā – arī viņi paši, tāpat Martina Dukura sudraba medaļa – jeb citiem vārdiem – viss ir kārībā. Labus vārdus var teikt arī attiecībā uz biatlonistu Andreju Rastorgujevu, kas sasniedza augstus rezultātus. Viņš vēl ir jauns, un viņam viss vēl priekšā, – uzskata Māris Gailums. – Nedaudz negaidīti (iespējams, arī pašiem sportistiem) ir bobslejistu izcīnītā 5. vieta divniekos, bet tagad ir jācer uz bobslejistu panākumiem četriniekos, kuri patlaban treniņos uzrāda labākos laikus, kas gan medaļas vēl negarantē, jo īstais spēku samērs atklāsies oficiālajos startos. Taču izcīnīt godalgas mūsējiem ir reāli. Man patika arī mūsu olimpiešu formas, ne jau vienmēr sportistiem ir jābūt ģērbtiem nacionālā karoga krāsās. Tas tomēr deva tādu atsvaidzinājumu, un mūsu olimpieši bija visur pamanāmi. Katrā ziņā olimpiādi skatos ar prieku.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA