Jaunā darba nedēļa radošajiem ļaudīm Madonas pusē pirmdien aizsākās ar tikšanos Madonas Mākslas skolā un piedalīšanos „Atvērtajā rīta diskusijā".
Idejas iniciatore, Madonas Mākslas skolas direktore Kristīne Šulce vispirms pastāstīja par skolas iecerēm nākotnē. Viņas vīzija ir pārvērst Madonas Mākslas skolu par novada dizaina, vizuālās un kustību mākslas izglītības, mūžizglītības un inovāciju centru. Tātad par vietu, kur pulcētos ne tikai bērni, bet arī pieaugušie, centru, kur radoši plaši izpausties varētu daudzi.
Šobrīd audzēkņi no 10 gadu vecuma piecu gadu garumā skolā apgūst programmu „Vizuāli plastiskā māksla". Jau pavisam tuvā nākotnē mācību iestāde varētu piedāvāt septiņu gadu apmācības modeli, audzēkņus skolā uzņemot no astoņiem gadiem. „Apstiprinot septiņu gadu apmācības modeli, stundu skaita ziņā audzēkņu ikdiena tiktu atslogota un pavērtu iespējas mācīšanās procesu pilnveidot, padarīt mūsdienīgāku."
Kā absolūts jauninājums izskanēja ideja Madonas Mākslas skolā iekļaut profesionālās ievirzes izglītības programmu „Deja". – Tas būtu tik piederoši mākslas izglītībai un piederoši skolas dibinātāja Jāņa Simsona personībai, kas nebija mākslinieks vien, bet kultūras personība, kuru interesēja māksla kopsakarībās, – pamatoja Kristīne Šulce. – Ja apstiprinātu šādu programmu, mēs piesaistītu valsts finansējumu, skolā būtu darbs jauniem pedagogiem un pavērtos jaunas iespējas audzēkņiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.02.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto