Kā jau to varēja gaidīt, apkures rēķini par patērēto siltumenerģiju janvārī ir ievērojami lielāki. Kā sarēķinājis SIA „Madonas siltums" siltuma tehnoloģijas inženieris Andris Lielvalodis, vidēji tie ir palielinājušies par 18 procentiem, bet daļai, kā par to varēja pārliecināties laikraksta „Stars" 14. februāra numurā, tie salīdzinājumā ar pērnā gada decembri un novembri ir lielāki pat par 20 un vairāk procentiem.
Te gan jāpiekrīt Madonas novada domes deputātei, mājas Gaujas ielā 28 pārvaldniecei Jeuženijai Adamovičai, kam ir liela mājas apsaimniekošanas pieredze un kas, tiekoties ar iedzīvotājiem, uzsvēra, ka laikrakstā publicēto siltumenerģijas patēriņu un izmaksas dzīvojamajās ēkās var salīdzināt tikai nosacīti, jo, lai salīdzinājums būtu objektīvs, ir jāņem vērā, ka apkures rēķinus ļoti būtiski ietekmē arī karstā ūdens patēriņš, cik precīzi tas tiek deklarēts, tāpēc salīdzinot ir jāvērtē arī šis un vēl daži citi aspekti. Uzskatāmi to apliecina arī SIA „Madonas siltums" siltuma tehnoloģijas inženiera Andra Lielvaloža laikrakstā minētais piemērs attiecībā uz māju Vestienas ielā 16, kur janvārī maksa par kvadrātmetru bija tāda pati, kā decembrī, lai gan janvārī gaisa temperatūra bija daudz zemāka. Izrādās, ka janvārī iedzīvotāji bija deklarējuši divreiz lielāku karstā ūdens patēriņu – 80 m3 (decembrī – 40 m3), un tas, protams, attiecīgi samazināja aprēķināto maksu par apkuri. Nevar taču būt, ka šīs mājas iedzīvotāji janvārī būtu divreiz vairāk izmantojuši karsto ūdeni nekā decembrī!
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.02.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto