Ar 5.-9. klašu koru kopmēģinājumu Madonas reģionā uzsākta nopietna gatavošanās XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas Rīgā īstenosies 2015. gada vasarā.
Katrs koris kopā ar savu diriģenti ikdienas darbā iepazīst Dziesmu svētku repertuāru, bet, sabraucot kopā, repertuāru Madonas kultūras namā kopkoris slīpē diriģentes Airas Birziņas vadībā.
Koristu domas un izjūtas
12. februārī uz mēģinājumu ieradās septiņu koru dziedātāji no Ērgļiem, Cesvaines, Lubānas, Varakļāniem un Madonas novada, kopumā ap 200 bērnu.
Sarunā ar koristi Anniju Asmus uzzināju, ka meitene dzied Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas korī: – Korī dziedu otro gadu, un tas mani ļoti aizrauj. Mūzikas skolā arī klavieres spēlēju un dziedu solo. Korī dziedāt ir daudz drošāk, solo dziedājumā parasti uztraucos. Šodien patīk, ka uz mēģinājumu ieradušies tik daudzi kori, ļoti gribētos tikt arī uz Dziesmu svētkiem.
3. klases skolniece Marta Dzilna pastāstīja, ka dzied divos kolektīvos –
Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas korī un Madonas pilsētas 2. vidusskolas korī. „Korī pieteicos pati, un tam iedvesmu deva brālis. Man patīk, ka nav jādzied vienai, ļoti patīk diriģentes Ijas Voiničas idejas. Gribētos piedalīties Dziesmu svētkos, vasarā skatījos, kā Dziesmu svētku gājienā iet mans vectēvs Guntis Dzilna. Viņš ir labs dziedātājs, Lubānas kapelā spēlē arī instrumentus. Ģimenes svētkos mēs uzdziedam visi, varbūt man dziedāšana iedzimusi no vectēva."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.02.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto