Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska darba gaitām starptautiskajā Ēnu dienā, 12. februārī, sekoja divas „ēnas". Viena no tām bija madoniete Madara Brenčeva.
„Esmu ļoti gandarīts, „ēnas" bija jau mājās padomājušas par sev interesējošiem jautājumiem un mani izjautāja par manu darba ikdienu, kā arī par to, kā norisinās darbs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Uzskatu, ka šādas dienas ir ļoti vērtīgas, jo palīdz jauniem cilvēkiem iepazīties ar sev interesējošu profesiju pārstāvju darba ikdienu", akcentē Einārs Cilinskis.
Ministru „ēnoja" arī Aksels Ruperts. Aksels šobrīd apgūst Rīgas Tehniskajā universitātē reģionālo attīstību un pilsētekonomikas inženieriju 2. kursā.
„Tā bija lieliska iespēja paplašināt redzesloku. Studēju reģionālo attīstību un pilsētekonomikas inženieriju. Izvēlētā izglītība atbilst manām interesēm. Šī bija lieliska iespēja uzzināt, kā praktiski norit darbs ministrijā, gūt priekšstatu, kā sasaucas prakse ar zināšanām," tā bilda Aksels.
Otra ministra „ēna" Madara Brenčeva mācās Madonas pilsētas 1. vidusskolas 11. klasē. Madara ir ļoti mērķtiecīga, ar augstu atbildības izjūtu. Dzied korī un aktīvi darbojas vidusskolas folkloras kopā „Madaviņa".
„Man iepriekš šķita, ka darbs ministram nav tik noslogots, bet izrādās, ka tas ir ļoti intensīvs. Ministram jābūt ar lielu darba pieredzi un profesionālim savā jomā, lai uzņemtos šos amata pienākumus, kas ir ļoti atbildīgi," tā pēc Ēnu dienas atzina Madara.
Abas ministra „ēnas" – Aksels un Madara – bija pozitīvi gandarītas par pavadīto laiku kopā ar ministru, iegūstot priekšstatu par ministra ikdienu un pienākumiem.
Arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārā sekretāra Romāna Naudiņa darba dienai sekoja līdzi vairākas „ēnas".
Autore: MARIKA ZEIMULE,
ministra biroja vadītāja
Publicitātes foto