Aizvadītajā piektdienā, 7. februārī, vispirms Cesvainē un vēlāk Madonā darba vizītē viesojās izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete. Ministri pavadīja parlamentārais sekretārs Andis Geižāns un padomnieks Didzis Šēnbergs.
Dienas sākumā ministre apskatīja Cesvaines vidusskolas sporta halli, vidusskolu, kā arī tikās ar Cesvaines novada izglītības iestāžu vadītājiem, skolotājiem un skolēniem. Gan pedagogi, gan iestāžu vadītāji uzdeva jautājumus, kas skar izglītības sistēmas samilzušās problēmas. Aktualizēts tika jautājums par jaunas sporta zāles būvniecību Cesvainē. Ja atceramies, Ina Druviete bija izglītības un zinātnes ministre arī laikā, kad notika Cesvaines vidusskolas jaunās ēkas būvniecība, un piedalījās svinīgā pasākumā, ieliekot pirmo akmeni skolas pamatos. Cesvaines vidusskolas kolektīvs ministrei kā dāvanu pasniedza ierāmētu fotokolāžu, kurā atspoguļota šī viņas vizīte, ar domu, ka iesāktā sadarbība produktīvi jāturpina.
Madonā Ina Druviete vispirms apmeklēja Madonas Valsts ģimnāziju, viesojās pirmsskolas izglītības iestādē „Saulīte", Madonas kultūras namā tikās ar Madonas novada pedagogiem un vizītes izskaņā viesojās laikraksta „Stars" redakcijā. Šoreiz nenotika iecerētais izbraukums uz Barkavas Profesionālo vidusskolu, jo ministrei vakarā bija jābūt Rīgā.
Izprotoša, taktiska un diplomātiska – tā gribas raksturot Inas Druvietes sarunu ar nozares profesionāļiem Madonas kultūras namā. To iesākot, ministre uzsvēra, ka ir gandarīta, ka viena no viņas pirmajām reģionālajām vizītēm ir tieši šeit. Pagājušā gada oktobrī Madonas kultūras namā Ina Druviete akcijas „Skolas diena" ietvaros piedalījās diskusijā par izglītības finansēšanas modeli „Nauda seko skolēnam", kur pārstāvēja Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisiju. Nu pēc astoņu gadu pārtraukuma viņa atkal ir nozares ministre.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.02.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto