Ēkā Tirgus ielā 3, kur kopš tās uzbūvēšanas 1929. gadā ir atradusies gan aptieka, gan kinoteātris, gan bankas (masīvais seifs joprojām palicis), bet kuru pēdējos gados apdzīvoja Valsts zemes dienests un Zemesgrāmata, šonedēļ ievāksies skolēni, kuru vajadzībām nama 2. un 3. stāvā ir izveidotas Madonas Valsts ģimnāzijas (MVĢ) skolēnu kopmītnes.
Pirms pāris nedēļām jaunās telpas pēc SIA „Madonas namsaimnieks" veiktajiem remontdarbiem apskatīt devās Madonas novada pašvaldības domes deputāti, bet pagājušajā piektdienā šāda iespēja tika sniegta ikvienam interesentam. Iepazīties ar kopmītnēm un to iekārtojumu vēlējās ne tikai pašreizējie un potenciālie internāta iemītnieki, bet arī Valsts zemes dienesta un Zemesgrāmatas darbinieki, kas ar interesi aplūkoja telpas, kurās vēl ne tik sen atradās viņu darba kabineti.
Māja Tirgus ielā 3 ir pašvaldības īpašums. To pašvaldībai savulaik novēlējis tās būvnieks un īpašnieks – provizors Pēteris Dolmanis, kura tuviniece Ilze Āboliņa pauda gandarījumu par to, ka Pētera Dolmaņa celtā ēka radusi tik labu pielietojumu.
Internāta, kurā vieta paredzēta 35 skolēniem, ierīkošana pašvaldībai izmaksāja 206 875,83 eiro.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.02.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto