Janvārī sākās un februārī turpinās Latvijas skolotāju bezmaksas digitālās mācības, kas īstenojas programmā „Samsung Skola nākotnei".
Apmācības 120 skolotājiem un skolu direktoriem dod iespēju piecus mēnešus apgūt digitālās prasmes. Mācībās piedalās arī Lubānas vidusskolas komanda – direktore Maija Krusta, skolotājas Inese Sondare, Dace Pauliņa un Anita Stāmere.
Nodarbības skolotājiem vada programmas partnera „Iespējamā misija" treneri. Skolu komandas apgūst iemaņas, kā veidot un skolā izmantot sociālos medijus, blogus, infografikas, foto, video un animāciju. Savukārt inovatīvās domāšanas meistarklasēs pedagogi atklāj veidus, kā radīt oriģinālas idejas un ieviest tās mācību darbā. Programmas mērķis ir parādīt skolotājiem iespējas, ko piedāvā jaunākās tehnoloģijas, lai veidotu mūsdienīgas un radošas mācību stundas. Komandu galvenais uzdevums ir piecos mēnešos izstrādāt digitālo pārmaiņu projektu savai skolai, rodot veidus, kā ar tehnoloģijām uzlabot skolēnu rezultātus mācībās. Projektam jābūt ilgtspējīgam, īstenojamam daudzos mācību priekšmetos, tam jāveicina sadarbība skolēnu un skolotāju vidē, nodrošinot individuālu pieeju skolēniem ar dažādām spējām. Visus projektus noslēgumā vērtēs treneri un žūrija. Skola, kuras projektu eksperti atzīs par pārliecinošāko, iegūs 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām savā skolā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.02.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no pasākuma