Madonas novada pašvaldības domes sēdē pagājušajā nedēļā informatīvo jautājumu sadaļā deputāti uzklausīja informāciju par Madonas mākslas skolā nogruvušo apmetuma gabalu kādā no ēkas pirmā stāva telpām.
Uz šo jautājumu deputātu uzmanību vērsa Antra Gotlaufa, kas minēja, ka nogruvums noticis jau janvāra vidū.
– Nokritušais apmetuma gabals ir aptuveni 2 kvadrātmetrus liels. Par laimi, tas nokrita vakarā, un neviens bērns necieta, – sacīja Antra Gotlaufa, kas vēlējās zināt, kas tiek darīts, lai bērnu drošība skolā netiktu apdraudēta.
Jāmaina jumts
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris deputātiem sacīja, ka skolā ir pabijis un ar nogruvuma apstākļiem iepazinies.
– Secinājums ir tikai viens – jumts jāmaina. Ēka ir veca, būvēta 1923. gadā. Apmetums tajā turas uz skaliņiem. Tā kā jumts ir sulojis gadiem, apmetums piesūcās ar mitrumu un konkrētajā vietā no skaliņiem nokrita. Mākslas skolas saimnieks ir nodauzījis visus apmetuma gabalus, kas varētu nokrist, un caurumu griestos nosedzis ar armēto plēvi, – situāciju komentēja Guntis Ķeveris.
Deputāti aicināja jautājumu par jumta nomaiņu nevilkt garumā un atrisināt pēc iespējas ātrāk. Guntis Ķeveris norādīja, ka sākotnēji tika apsvērta doma par vienkāršu jumta remontu, bet pārējo Saeimas iedalīto finansējumu izlietot citām skolas vajadzībām, taču situācija ir tāda, ka jumtu lāpīt vairs nav jēgas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.02.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto