24. janvārī Varakļānu vidusskolas skolniece Annija Strode un vēl trīs jaunieši no Latvijas devās uz Stokholmu, lai piedalītos starptautiskā trīs dienu misijā, kas veltīta vides jautājumu risināšanai ar mediju un žurnālistikas palīdzību, iesaistot tieši skolas vecuma (12-21 gads) jauniešus.
Kā informēja Vides izglītības fonda pārstāve Ilze Grunska, jaunieši Oskars, Annija, Mārtiņš un Viktorija pagājušā gada pavasarī piedalījās starptautiskajā Atkritumu samazināšanas kampaņā (Litter Less campaign) un kļuva par programmas „Jaunie vides reportieri" 2013. gada konkursa uzvarētājiem Latvijā.
Tāpēc Stokholmā šie aktīvie un pret vidi apzinīgie jaunieši trīs dienas darbojās starptautiskā vidē kopā ar vēl 61 finālistu no kopumā 10 valstīm, papildinot savas zināšanas video, rakstu un fotogrāfijas jomā, kā arī īstenojot savas idejas praktiskā darbā, izveidojot žurnālistikas materiālus tālākai publicēšanai medijos. Darbi tika veidoti par sabiedrībā nozīmīgām tēmām patēriņa un atkritumu jautājumos, kā, piemēram, ilgtspējīga mode Stokholmā, lietoto apģērbu un labdarības veikalu attīstība un sabiedrības motivācija, ātrās ēdināšanas ietekme uz vidi un tamlīdzīgi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.02.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
Foto no Vides izglītības fonda arhīva