Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Deputātes tiksies ar iedzīvotājiem

Redakcija

Autors • 31.01.2014.

Burtu lielums

jau esam informējuši iepriekš, pirmdien, 3. februārī, pulksten 16 Madonas novada pašvaldības administrācijas ēkas pirmā stāva zālē (Saieta laukumā 1) notiks Madonas novada iedzīvotāju tikšanās ar Madonas novada domes deputātēm Jeuženiju Adamoviču un Antru Gotlaufu, kas Madonas novada domē tika ievēlētas 2013. gada
1. jūnija pašvaldību vēlēšanās no Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!"-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" saraksta.

No savas puses aicinām izmantot šo iespēju arī daudzdzīvokļu māju valdes locekļus, māju vecākos un citus interesentus, jo šoreiz saruna būs ne tikai par padarīto, veicot novada domes deputātu pienākumus, pašvaldības aktualitātēm, novada budžeta pieņemšanu utt.
Kā iecerēto tikšanos „Staram" raksturoja viena no tās iniciatorēm Jeuženija Adamoviča, tiks runāts arī par pieredzi siltuma, ūdens uzskaitē, māju apsaimniekošanā un citos jautājumos, jo jūtamas ļoti lielas atšķirības starp mājām patērētā siltuma daudzumā, kā arī ūdens starpības koeficientos. Uzmanība tiks pievērsta arī sadzīves atkritumu uzskaitei u. c., kā arī būs pieejami Ministru kabineta jaunākie noteikumi šinīs jautājumos.
Jāpiebilst, ka rēķina lielums ir atkarīgs ne tikai no pakalpojuma sniedzējiem vien, bet arī daudziem citiem faktoriem. Nevar cerēt uz maziem siltuma rēķiniem, ja gaisa temperatūra dzīvoklī ir lielāka par +20 grādiem (it īpaši tādā salā, kā pašreiz); vai – ja stāvvadi ir tik karsti, ka nevar pie tiem roku noturēt; vai arī – radiatori ir tādi paši, kad no rīta, izņemot sviestu no ledusskapja un uzliekot uz tiem, taču piemirstot par to, sviests itin ātri ir gandrīz vai izkusis; vai – lai nodrošinātu visos dzīvokļos vismaz +18 grādu (arī tajos, kur nav nomainīti logi, dzīvokļa ārdurvis), daļai ir jādzīvo lielā karstumā. Šķiet, tāds sīkums vien ir – izejot vai ienākot daudzdzīvokļu mājā, pārliecināties, vai kāpņutelpā durvis, nepievelkot tās līdz galam, nav palikušas vaļā…
Nevar cerēt uz ūdens starpības koeficienta samazināšanos, ja neprecīzi tiek deklarēts ūdens patēriņš vai tas netiek darīts vispār, ja patēriņš dzīvokļos tiek uzskaitīts pēc gadiem ilgi nepārbaudītiem skaitītājiem. Izskatās, ka jaunie Ministru kabineta noteikumi šai ziņā gan beidzot paver lielākas iespējas vismaz apzinīgākajai iedzīvotāju daļai nemaksāt šo starpības koeficientu, jo, kā jau ir izskanējis plašsaziņas līdzekļos, ūdens starpību starp patēriņu dzīvokļos un kopējo mājas skaitītāju var likt samaksāt tiem, kuri nedeklarē ūdens patēriņu, vai tiem, kuri dzīvokļos izmanto neverificētus ūdens skaitītājus. Katrā ziņā, tiekoties ar deputāti Jeuženiju Adamoviču, kam ir liela pieredze mājas apsaimniekošanā un kas ir zinoša šajos jautājumos, būs iespēja visu to izrunāt un saņemt arī konkrētus padomus – gan kā samazināt siltuma patēriņu mājā, gan arī ūdens starpības koeficientu.
Šie un vēl citi ar namu apsaimniekošanu saistīti jautājumi parasti ir tie, ko mums, „Stara" redakcijai, visbiežāk uzdod madonieši.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px