Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

“Izaugsmei nepieciešama komanda”

Redakcija

Autors • 29.01.2014.

“Izaugsmei nepieciešama komanda”
Burtu lielums

Pērn pēc septiņu gadu prombūtnes Latvijā atgriezās madoniete Līna Ivanova. Ārzemēs Līna mācījās dažādās skolās, un tagad viņa ir kļuvusi par diplomētu speciālisti, kādu mūsu valsts augstskolas īsti nesagatavo.

Lai gūtu plašāku ieskatu par jaunietes pieredzi svešatnē, aicināju Līnu uz sarunu.
– Uzreiz pēc Madonas Valsts ģimnāzijas beigšanas devos uz Dāniju, kur apģērbu dizaina skolā apguvu mārketingu, tirdzniecību un pārdošanu, – studiju iesākumu atcerējās Līna Ivanova. – Man gribējās mācīties ārzemēs, bet īsti nezināju, ko tieši vēlos darīt. Studijas notika angļu valodā, un arī ikdienas komunikācija ritēja angliski.
Studējot mārketingu, sapratu, ka tā nav nozare, ar kuru gribu saistīt savu dzīvi, jo vēlējos ko vairāk uzzināt un darīt vizuālajā jomā. Ar „vizuālo" šai gadījumā sapratu tehniski vizuālas lietas, kas veicamas ar datora palīdzību. Herning pilsētā studēju divu gadu kursu, bet pēc tam iestājos Kopenhāgenas skolā KEA, multimediju dizaina programmā. (Pozitīvi, ka Dānijā bakalaura programmu parasti var apgūt bez maksas.) Abas šīs skolas piedāvāja koledžas līmeņa studijas, pēc kuru pabeigšanas saņēmu pirmā līmeņa diplomu.
Tas, ka nonācu multimediju dizaina skolā, bija brīnišķīgi – jau pirmajā nedēļā datora ekrānā redzēju reālus sava darba rezultātus. Kopenhāgenā divu gadu laikā apguvu ne tikai web dizainu, bet nedaudz – arī animāciju, dažādu nelielu spēļu veidošanu un sapratu, ka vairāk vēlos apgūt 3D modelēšanu (nejaukt ar 3D filmām!).
– Tas nozīmē, ka jau zināji, uz ko fokusēties, un mācību iestādi atradi pēc saviem ieskatiem.
– Jā, izvēlējos skolu Edinburgā, lai turpinātu izglītību un iegūtu bakalaura diplomu. Edinburgas Napier universitātē (Edinburgh Napier university) studēju digitālos medijus un dizainu. Tiku uzreiz 3. kursā, jo pirms tam divus gadus ko līdzīgu biju mācījusies Kopenhāgenā. Edinburgā fokusējos uz 3D, apgūstot arī digitālo kustību grafiku un modelēšanu. Bakalaura programmu beidzu 2012. gada maijā, tad iestājos maģistros citā Skotijas pilsētā – Dandī. Tur apguvu animācijas un vizualizācijas kursu.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.01.2014.

Autore: INESE ELSIŅA

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px