Šotrešdien Zemessardzes 25. kājnieku bataljona atbalsta rotai, kas darbojas bijušā Madonas rajona teritorijā, bija atzīmēšanas vērti notikumi – jaunu telpu atklāšana un divu vecāko zemessargu, vada komandieru – Daneka Sīpola un Ulda Lieldiena – apbalvošana ar zemessardzes komandiera 2. un 3. pakāpes goda medaļām.
25. kājnieku bataljona rotas komandieris, kapteinis Edgars Līcītis pastāstīja, ka pie jaunajām telpām Blaumaņa ielā 3 tikts, pateicoties Madonas novada pašvaldībai, ar ko labs kontakts izveidojās pērn, rīkojot starptautiskās militārās sacensības „Zemessardzes patruļa 2013", un Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim.
– Sacensību laikā ieminējāmies, ka zemessargiem Madonā būtu nepieciešamas telpas, un pašvaldība bija atsaucīga. Šī nav domāta kā vieta, kur zemessargiem sanākt kopā un atpūsties, bet gan kā 25. bataljona atbalsta punkts. Kā zināms, savulaik Madonas 26. zemessardzes bataljonu pievienoja 25. Gulbenes bataljonam, un mēs palikām bez vietas, kur pašiem Madonā pulcēties un kur uzņemt jaunos zemessargus. Pateicoties pašvaldībai, mums šāda vieta tagad ir. Ar telpām esam ļoti apmierināti. Nedaudz pamainīsim telpu iekārtojumu, taču savu primāro funkciju – vieta, kur cilvēks var uzrakstīt iesniegumu un iestāties zemessardzē -, tās pilda. Šajās telpās būs iespējams arī organizēt pirmapmācības nelielām jauno zemessargu grupām, kā arī rīkot sanāksmes rotas komandējošajam sastāvam. Reizēs, kad nepieciešamas plašākas telpas apmācībām, mums izpalīdz Madonas sporta centra vadība, kā arī Jānis Vilciņš, kas zemessargiem neliedz izmantot šautuvi. 25. kājnieku bataljona atbalsta punkts strādās otrdienās, trešdienās un piektdienās no pulksten 8 līdz 17, – informēja Edgars Līcītis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.01.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto