Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Jaunā valdība

Redakcija

Autors • 24.01.2014.

Burtu lielums

Šotrešdien, kā to jau varēja prognozēt, tika apstiprināta jaunā valdība. Viedokli, kā vērtē premjeres Laimdotas Straujumas izveidoto Ministru kabinetu, lūdzu izteikt Praulienas pagasta pārvaldes vadītāju Valdi Gotlaufu un Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Ināru Mālnieci.

Raisa izbrīnu
– Mans skatījums, iespējams, atšķiras no daudziem citiem. Es te nekādu jaunu valdību neredzu. Tā ar nelieliem pārkārtojumiem ir tā pati. Arī valdības veidošanas procesā nekādas progresa vēsmas nebija jūtamas. Nav zināmi arī visi apstākļi, kāpēc valdības veidošana bija jāuzņemas tieši Laimdotai Straujumai. Mani nepamet sajūta, ka tā bija viņas pašas iniciatīva. Man liekas, ka ir jau sākusies gatavošanās nākamajām vēlēšanām un tām ir pakārtots viss pārējais, – uzskata Valdis Gotlaufs. – Katrā ziņā es īpašas pārmaiņas valdībā neredzu, bet dažu ministru, kuri strādāja labi, nomaiņa pat izraisa izbrīnu, jo viņu vietā apstiprināti ministri, kuri varbūt tiešām konkrētajā jomā nav kompetenti. Manuprāt, Valdim Dombrovskim nevajadzēja atkāpties, bet kā premjeram bija jānostrādā līdz nākamajām vēlēšanām. Šajos divos mēnešos, kas tika veltīti jaunā premjera amata kandidāta nominēšanai, valdības sastādīšanai un jocīgai ministriju jeb atbildības sfēru sadalei partiju vidū, bija vērojams neproduktīvs darbs, kad par daudzām sāpīgām lietām ekonomikā un citās jomās netika domāts.

Kaut tikai strādātu
– Ko tur daudz komentēt! Šī valdība ir tikai līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām rudenī. Lai Dievs dod, ka apstiprinātā valdība strādātu, nevis novilktu laiku līdz vēlēšanām, un nedomātu par saviem reitingiem, kā tas bija lasāms internetā. Attiecībā uz ministru rotāciju, protams, daļai tiks samaksāta kompensācija, bet dažu ministru nomaiņa nav saprotama. Aizsardzības ministru varēja atstāt, it īpaši, ja nākamais ministrs bija pat izteicies, ka neko daudz nesaprotot no aizsardzības lietām, bet laikam jau tāda ir politikas aritmētika, – uzsver Ināra Mālniece. – Taču, paldies Dievam, bez valdības neesam palikuši, neesam krituši dubļos Eiropas priekšā. Tas, ka valdību veidot uzticēja Laimdotai Straujumai, kas no matu galiņiem līdz saknēm ir ierēdne un šajā sistēmā ir bijusi visu laiku, bija politiskā vienošanās, bet vismaz ir cerība, ka viņa pratīs diplomātiski pareizi sakārtot lietas tā, lai vismaz uz āru nebūtu redzami ķīviņi un skandāli līdz vēlēšanām un šī valdība varētu noturēties. Pie mums jau viss ir iespējams. Ja valdībā, teiksim, ir „Visu Latvijai!", tad rezervē ir vēl liels krājums dunču, ko durt mugurā.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px