Kā katru gadu, arī šogad no 18. līdz 25. janvārim norisinās lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību.
Ekumeniskie dievkalpojumi mūsu pusē saplānoti arī šajā nedēļā, kaut iesākums Vienotības nedēļas pasākumiem bija 18. janvārī, kad Madonas katoļu draudzes namā risinājās Alfas komandas apmācības. 19. janvārī sekoja volejbola turnīrs Madonas pilsētas 2. vidusskolas sporta zālē, bet 20. janvārī pulksten 17.30 – Madonā, sociālās palīdzības dienesta telpās, tika svinēts krīzes grūtniecības centra apmācību noslēgums. Pulksten 18 ekumeniskais dievkalpojums notika Madonas baptistu draudzē.
Savukārt šodien, 21. janvārī, pulksten 19 ieplānots kino vakars katoļu draudzes namā, kur interesentiem tiek piedāvāts noskatīties filmu „Misija".
Trešdien, 22. janvārī, pulksten 18 svētbrīdis notiks Jaunkalsnavas katoļu draudzē, 23. janvārī pulksten 19 – ekumeniskais dievkalpojums Madonas evaņģēliski luteriskajā draudzē. 24. janvārī pulksten 18 kristieši uz svētbrīdi pulcēsies Cesvaines Romas katoļu draudzē, 25. janvārī pulksten 18 Vienotības nedēļa noslēgsies Madonas katoļu baznīcā, kur iecerēts Tezē lūgšanu vakars.
Atsaucoties Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas un Romas katoļu baznīcas Latvijā aicinājumam, viens no Tezē kopienas svētceļojumiem no 26. līdz 28. septembrim notiks Rīgā. Tezē kopiena šādus svētceļojumus organizē jau daudzus gadus. 16 līdz 35 gadus veci jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Skandināvijas valstīm, Somijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas un Polijas, kā arī no citām valstīm kopīgi ar Tezē kopienas brāļiem tiks aicināti piedalīties lūgšanās, semināros un darbnīcās, kā arī piedzīvot Rīgas ģimeņu un draudžu viesmīlību. 2014. gadā Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta – Tezē tikšanās septembrī būs ticības liecība jauniem cilvēkiem.
Autore: INESE ELSIŅA