Ne tikai Madonas, bet arī Cesvaines novadā ir mainījusies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa, turklāt Cesvainē vairāk būs jāmaksā jau ar šā gada 1. janvāri. Madonā izmaiņas stāsies spēkā ar 1. februāri.
Cesvaines novada dome ar 2014. gada 1. janvāri ir noteikusi sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu 15,23 eiro par m3, ko veido maksa par atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu – 6,93 eiro par m3; atkritumu apglabāšanas tarifs poligonā – 5,90 eiro par m3; dabas resursu nodoklis – 2,40 eiro par m3.
– Šādas izmaiņas ir saistītas ar grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā. Ar šā gada 1. janvāri tiek paaugstināta nodokļa likme par atkritumu apglabāšanu, līdz ar to attiecīgi izmaiņas mums bija jāveic arī Cesvaines novada domes 2011. gada 23. maija saistošajos noteikumos Nr. 10 „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Cesvaines novadā", – novada pašvaldības pieņemto lēmumu skaidro Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats. – Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa, tātad, ir palielinājusies sakarā ar dabas resursu nodokļa pieaugumu, bet kādam varbūt liekas, ka palielinājums ir daudz lielāks, jo šī lēmuma stāšanās spēkā ir sakritusi ar pāreju uz eiro, kad viss izskatās vairāk.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.01.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA