Jaunais gads sācies ar vairākiem ceļu satiksmes negadījumu upuriem saistībā tieši ar gaismu atstarojošo elementu nelietošanu.
Tā arī Varakļānu novadā, kā informēja VP pārstāve Dace Jukāma, autoceļa Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Krievijas robeža 58. kilometrā, 15. janvārī pulksten 18.08 automašīnas Volvo FH sakabē ar puspiekabi vadītājs uzbraucis gājējam, 1945. gadā dzimušam Varak-ļānu novada iedzīvotājam. No gūtajām traumām vīrietis miris notikuma vietā. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, vīrietis diennakts tumšajā laikā pārvietojies bez gaismu atstarojošiem elementiem pie apģērba un tuvu braucošas automašīnas priekšā pēkšņi iznācis uz ceļa braucamās daļas. Ir uzsākts kriminālprocess, nozīmētas ekspertīzes, kuru laikā tiks noskaidrots, vai vīrietis ir bijis apreibinošo vielu ietekmē.
Arī citviet Latvijā pēdējo pāris dienu laikā ir pat vairāki bojāgājušie un ievainotie.
VP atzina, ka visi cietušie un bojāgājušie tikuši notriekti diennakts tumšajā laikā. Policija kārtējo reizi atgādina, cik svarīga ir gaismu atstarojošo elementu lietošana – gājēji paši sevi var pasargāt, nēsājot gaismas atstarotājus, kā arī būt vērīgi un uzmanīgi, pārvietojoties pa ceļiem gan pilsētā, gan ārpus tās. Īpaši uzmanīgus policija lūdz būt arī autovadītājus un izvēlēties savām spējām, laikapstākļiem un ceļu segumam atbilstošu braukšanas stilu, kas ļautu laikus pamanīt neuzmanīgus gājējus un izvairīties no sadursmes.
Autore: LAURA KOVTUNA