Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Gads iesācies ar jaunām cerībām

Redakcija

Autors • 15.01.2014.

Gads iesācies ar jaunām cerībām
Burtu lielums

Sarkaņu pagasta ZS "Madaras" ir to saimniecību vidū, kuras, 2013. gadu noslēdzot, AS "Cesvaines piens" atzīmē par panākumiem piena daudzuma pieauguma sasniegšanā.

Pērnā gada sākumā ZS "Madaras" pārstāve Inga Jurevica kopā ar citiem saimniekiem tika sveikta pasākumā Cesvaines kultūras namā un saņēma balvu. Apgleznotas dažādu krāsu suvenīrgovis saņēma saimniecības, kam bija vidēji no 17 līdz 33% piena daudzuma pieaugums attiecībā pret iepriekšējo gadu. 2013. gada nogalē AS "Cesvaines piens" saviem labākajiem piena piegādātājiem pateicās, uzaicinot uz koncertu Dailes teātrī.
Par uzaicinājumu Inga Jurevica ir iepriecināta: – Ļoti patīkams uzaicinājums. It kā ir grūti izrauties no mājām, bet, ja uzaicina, labprāt aizbraucam. Bija ļoti jaukas izjūtas, pozitīvas emocijas, klausoties Ziemassvētkiem veltīto koncertu ar slaveno Andra Bērziņa runu. Mums ir svarīgi šādi emocionāli brīži, un būtībā ikvienam piena piegādātājam ir nozīmīga jebkura pateicība – ka par viņu ir padomāts, ka viņa darbu novērtē.
– Ar AS "Cesvaines piens" sadarbojamies kopš saimniecības pirmsākumiem, šis piena pārstrādes uzņēmums ir vienīgais mūsu saimniecības piena pircējs. Laikā, kad par izejvielu – pienu – cīnās daudzi piena pārstrādes uzņēmumi, ir ļoti svarīga attieksme pret ražotāju. Uzņēmums "Cesvaines piens" prot savus piena piegādātājus noturēt. Arī pati laikam esmu mazlietiņ konservatīva, apkārt nemētājos – kā vienā vietā dzīvoju, tā arī dzīvoju, tāpat arī pienu gadiem pārdodam vienam uzņēmumam, citu nemeklējam. Var jau kādam šķist, ka varbūt labāk ir tur, kur tevis nav, bet, ja tevi pazīst ilgstoši un kā stabilu sadarbības partneri, līdz ar to arī jebkura saruna uzņēmumā ir veiksmīgāka. Piena iepirkuma cenai kopš 2013. gada rudens ir tendence palielināties, arī šajā uzņēmumā lielajiem piena piegādātājiem piena iepirkuma cenu vērtēju kā apmierinošu – šobrīd īpaši nevar sūdzēties (protams, vienmēr jau tā varētu būt lielāka). Ja tā būtu bijis iepriekšējos gados, piena ražotājiem mazāk būtu dažādu ekonomisko problēmu. Mums viss ir jānopelna ar katru piena litru, un ir svarīgi, vai tā cena ir virs vai zem pašizmaksas. Saprotu arī to, ka piena iepirkuma cena vairāk ir saistīta ne tik daudz ar piena iepircēju, cik ar piena iepirkuma cenu tendencēm pasaulē. Tiesa, tagad piena iepirkuma cena eirocentos ir vairāk salīdzināma ar vidējo cenu citās valstīs, – domās dalās Inga, kas šo gadu saista ar vairākiem pozitīviem notikumiem.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.01.2014.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px