Oktobra sākumā Madonas novada dzīvnieku patversmē, ko vada Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrības (DAB) biedrs Mirko Hēnišs, tika uzņemts pirmais klaiņojošais suns. Viņš jau labu laiciņu ir atradis jaunas mājas, un arī patversmes darbība pamazām ir „uzņēmusi apgriezienus" – šajos trīs mēnešos patversmē tikuši uzņemti 17 suņi, no kuriem 10 jau nonākuši pie jauniem saimniekiem.
Diemžēl, kā pagaidām rāda pieredze, vairumā gadījumu atrastos, noklīdušos suņus saimnieki nav meklējuši, līdz ar to pēc likumā noteiktajām 14 dienām (kuru laikā saimnieks var pieteikties uz savu pazudušo dzīvnieku) viņiem meklētas jaunas mājas. Tāpēc, ja sākotnēji tika cerēts, ka atrastie dzīvnieki patversmē uzturēsies samērā neilgi, jo viņiem visiem kaut kur ir saimnieki, realitātē ir sunīši, kas patversmē uzturas pat divus mēnešus. Taču Mirko Hēnišs vērtē, ka kopumā cilvēki ir atsaucīgi un suņu adopcijas rādītāji, salīdzinoši ar viņa iepriekšējo pieredzi patversmju darbā, ir ļoti labi.
– Nebiju domājis, ka tik īsā laikā patversmē nonāks tik daudz mājdzīvnieku. Bet tas liecina, ka jāorientējas uz problēmas risināšanu novadā kopumā. Otrkārt, jāaicina cilvēki, kas varētu palīdzēt patversmei veiksmīgi darboties, aktīvi iesaistīties brīvprātīgajā darbā, kā arī veicināt dzīvnieku adopciju. Tagad galvenais darbs jāvērš uz to, lai patversmē mītošos suņus kāds adoptētu – tad atbrīvosies vieta citiem klaidonīšiem, – pēc pirmajiem patversmes darbības mēnešiem secināja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.01.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA