Uz vasaras sākumu muzejs iecerējis izstādi par ģimeni, par to, ko dažkārt nosauc par sabiedrības pamatšūniņu.
Pamats visam – māte, tēvs un bērns. Ja bērnu vairāk, runājam par brāļiem un māsām, un tālākiem sānu zariem – dažādu pakāpju brālēniem un māsīcām, tāpat vecvecākiem un mazbērniem.
Pirms pārsimt gadiem to bija vieglāk saprast, zemnieku sētā dzīvoja paaudze aiz paaudzes, saradojās ne pārāk tāli kaimiņi. Toties tagad dzimtas koku var zīmēt datorā. Protams, internetā iespējams atrast arī jociņus par baltajiem un melnajiem stārķiem un to nestajiem bērniem, tāpat arī iepazīšanās aicinājumus. Vārdu sakot, izmaiņas ir straujas. Te gan piebildīšu – mēs pamatā par to ģimeni, par ko runā Latvijas Satversmes 110. pants, kuru gan daži vēlas paplašināt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.01.2014.
Autors: INDULIS ZVIRGZDIŅŠ