Šonedēļ vispārizglītojošo skolu audzēkņi pēc ziemas brīvdienām atgriezušies mācību solos. Otrais semestris sācies arī Madonas pilsētas 2. vidusskolas audzēkņiem, kuru mācību iestādi jauniešu rosība piepildīja arī skolēnu brīvlaikā.
No 27. decembra līdz 1. janvārim Madonas pilsētas 2. vidusskolā uzturējās un darbojās kristīgo jauniešu nometnes „Oāze" dalībnieki no visas Latvijas. Kā pastāstīja nometnes organizatore Jolanta Grāvīte, Latvijā šāda aktivitāte īstenojās septīto reizi.
– Esmu bijusi visās „Oāzes" nometnēs, turklāt piedalījusies „Oāzēs", kas notiek arī ārpus Latvijas, – informēja Jolanta. – Madonā kopā ar animatoriem bijām vairāk nekā septiņdesmit jauniešu no dažādām Latvijas vietām – Daugavpils, Balviem, Rīgas, Jelgavas, Madonas.
Tā kā „Oāzes" ideja nāk no Ukrainas, nometnes dienas kārtība pamatā tika sakārtota tur.
– Sākotnēji Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skola tika izveidota Ukrainā, šobrīd skolai ir vairāk nekā 40 filiāļu, kas darbojas arī Latvijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Austrijā, Vācijā, Anglijā, Krievijā, Baltkrievijā, Izraēlā, Kazahstānā un ASV. Ukrainā atrodas „Oāzes" centrālais birojs, kurā izlemj par konkrētajām nometnes tēmām, – pastāstīja Jolanta Grāvīte. – Mums tika atsūtīta programma, pēc kuras strādājām un vadījāmies. Nometne notiek četrreiz gadā, skolēnu brīvlaikos. Madonas „Oāzē" runājām par saskarsmi, vārdu, komunikāciju, konfliktiem, kā tos risināt, par līdzatkarību, Dieva vārdu. Lekcijas vadīja gan kalpotāji, gan misionāri un priesteri. Piedalījās arī divi kapucīnu brāļi no Viļakas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.01.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no pasākuma