Teju mēnesi ilgajā Latvijas skolu teātra olimpiādē, kas notika Modes un izklaides centrā „Rīga Plaza", Madonas bērnu un jauniešu centra teātra studija „IemīlēTS", ko vada Nadja Niedrīte, izcīnīja 1. vietu.
Pirmajā Latvijas skolu teātra olimpiādē, kas pulcēja vairāk nekā 200 skolēnu no visas Latvijas, madonieši tika gan atlases kārtā, ceturtdaļfinālā, gan pusfinālā un finālā. Mūsējos apsteidza vien Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komanda, kas savā klašu grupā izcīnīja „Grand Prix". Sacensības „Rīga Plaza" vēroja ne tikai skolu komandu dalībnieki un līdzjutēji, bet arī pārsteigtie lielveikala apmeklētāji, kas aktīvi atbalstīja priekšnesumus. Finālā skolēniem bija jāsagatavo mājasdarbs – stāsts par multiplikācijas filmu latviešu gaumē. Komandu dalībniekus vērtēja prasīga žūrija: Aivars Līnis (Kultūras akadēmija), Līga Putniņa (spiediens.com), Edgars Gusts un Aminata no Jaunās talantu fabrikas.
Garo ceļu uz Rīgu jau trešo reizi bija mērojusi Madonas bērnu un jauniešu centra teātra studija „IemīlēTS" jeb Linda Vēze, Kristiāna Tropa, Lorita Ozola, Paula Pinka un Kristaps Kļaviņš. Iepriekš skolēnu komandām bija jādemonstrē savs talants komandu vizītkartēs, mājasdarbā „Pasaka mūsdienu mērcē" un komandu kapteiņu cīņā improvizācijas teātra žanrā. Finālā madonieši iejutās animācijas filmas „Karalis Lauva" interpretācijā.
– Esam pateicīgi BJC par īkšķu turēšanu un direktorei Gunitai īpašs paldies par transportu ceļam uz teātra olimpiādi, – uzsvēra teātra studijas „IemīlēTS" vadītāja Nadja Niedrīte. – Olimpiādē vajadzēja atklāt gan iemaņas improvizācijā, gan drāmas mākslā. Tam bijām gatavi, un vienpadsmit komandu konkurencē mēs ieguvām 1. vietu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.01.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
INDRAS VEIPAS foto