Šī ziema nebeidz mūs pārsteigt ar beidzamajos gados neierasto siltumu, maksimālās gaisa temperatūras rekordi decembra beigās tika pārsniegti vairākās Latvijas pilsētās.
Bijām jau pieraduši, ka pēc sniega uzsnigšanas decembrī vai pat novembrī sals pieturējās līdz pat pavasarim, un nereti gaisa temperatūras stabiņš pārsniedza pat mīnus 30 grādu. Sniega kupenas bija tik lielas un dziļas, ka bija pamatīgi jānopūlas, lai pa lauku ceļiem un ielām pilsētās varētu braukt bez problēmām. Arī rēķini par siltumu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem bija gana iespaidīgi – lielai daļai par viena kvadrātmetra apsildi šajā laikā bija jau jāmaksā 80, 90 santīmu, un nereti maksa pat pārsniedza latu.
Ielūkojoties SIA „Madonas siltums" siltuma tehnoloģijas inženiera Andra Lielvaloža sagatavotajā apskatā par siltumenerģijas patēriņu dzīvojamajās ēkās 2013. gada oktobrī un novembrī, var redzēt, ka šīs apkures sezonas pirmajos divos mēnešos – 2013. gada oktobrī un novembrī – maksa par kvadrātmetra apsildi daudzās mājās ir par divdesmit, trīsdesmit procentiem mazāka, ja atceramies, kāda tā bija iepriekšējos gados. Sniega un sala, pēc kā tā ilgojāmies Ziemassvētkos un Jaungadu sagaidot, trūkums vismaz ir pozitīvi ietekmējis iedzīvotāju maciņus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.01.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA