"Iedvesmai" – tieši šādu izstādes nosaukumu ir izvēlējusies cesvainiete Vineta Meistere, kas 13. decembrī Cesvaines novada domes lielajā zālē atklāja savu pirmo personālizstādi.
Šoreiz gleznas nav to tradicionālā noformējumā. Tās tapušas bez krāsu otām, akvareļiem un citiem atbilstošiem elementiem. 25 aplūkojamās izstādes gleznas ir izšūtas krustdūrienā – tik smalki, ka, tikko ieejot telpā, šķiet, ka pretī lūkojas izcilas fotogrāfijas.
Skolasbiedrenes Ivetas Raimo aicināta, Vineta šogad piekrita izstādei.
– Iveta mani uzrunāja pirms diviem gadiem, bet toreiz man vēl nebija tik daudz gleznu. Īstenībā izstāde ir mani mudinājusi saskaitīt, cik kopā ir darbu. Gleznās ir ierāmēti 35 darbi, taču domē ir apskatāmi 25. Ne viss, manuprāt, der izstādei. Par prasmi izšūt saku paldies savai skolotājai Dzintrai Rudzītei, jo viņa iemācījusi spodršuvumu, rišeljē un man vistuvāko – krustdūrienu. Taču tas bija pirms 20 gadiem, un toreiz nebija ne tādu shēmu, ne diegu izvēles, turklāt rokdarbi prasīja ļoti daudz laika un šķita, ka pa to laiku var daudz ko citu paspēt izdarīt, – atklāj Vineta izstādes atklāšanā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.01.2014.
Autore: KRISTĪNE VILCIŅA
AUTORES foto