Pagājušā gada nogalē traģiska nelaime izpostīja ģimeni Alūksnes novadā. Tēvs nežēlīgi nogalināja četru savu bērnu māti, atstājot trīs gadus veco Jānīti, piecgadīgo Līgu, sešgadīgo Signi un septiņus gadus veco Brendonu bez ģimenes, mātes siltuma un tēva atbalsta.
Tā četri mazi bērni nonāca krīzes centrā Rugāju novadā „Rasas pērles". Bērnu tante, kas dzīvo Aizkrauklē un strādā divās darbavietās, lai spētu uzturēt savu ģimeni un nomaksāt rēķinus, vienkārši nevarēja uzņemties atbildību par vēl četriem bērniem. Arī iespēja, ka kāda audžuģimene būs gatava uzņemties rūpes par brāļiem un māsām, nesadalot viņus, bija ļoti niecīga, un bērnu turpmākais ceļš varēja vest uz bērnunamu.
Cīnoties ar apziņu, ka finansiāli nav iespējas parūpēties par vēl četriem bērniem, bet nespējot pieņemt domu, ka viņi, iespējams, tiks sadalīti dažādām ģimenēm, bērnu tante Monta Berga cerēja, ka kāda ģimene varētu paņemt visus četrus bērnus. – Tā kā nāca Ziemassvētku laiks, zemapziņā lūdzu Dievu, lai atrastos ģimene, kas paņemtu mazos bērnus… Brīnums notika! Zvanot uz krīzes centru janvāra sākumā, man paziņoja, ka ir audžuģimene, kas paņems mazos bērnus, – piesakot audžuģimenes mammu Sintiju Bašķeri balvai „Latvijas lepnums 2013", rakstīja Monta Berga.
Kalsnavas pagastā dzīvojošā Sintijas Bašķeres ģimene pieņēma visus brāļus un māsas savā paspārnē. Tagad ģimenē kopā ar Sintijas jaunāko meitu (13 gadu) aug četri pieņemtie bērni. Sintija ir skolotāja, pati izaudzinājusi trīs bērnus. – Sintija ar vīru uzņēmās atbildību par šiem četriem bērniem, apzinoties, ka tas nebūt nebūs viegls ceļš, jo notikušais ir dziļi traumējis viņus. Tāpēc dziļā cieņā noliecu galvu šo cilvēku priekšā. Lai Dievs viņiem palīdz! – uzsvēra otra Sintijas Bašķeres pieteicēja balvai „Latvijas lepnums 2013" Aiva Igaune.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.12.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
Foto no personiskā arhīva