Nu jau pagājuši nepilni divi mēneši, kopš rūsganā kucīte, kas nākusi no Cesvaines novada, tikusi pie sava vārdiņa Zuze un, kas svarīgākais, – pie savām īstajām mājām un mīlošiem saimniekiem.
Zuze ilgi bija klaiņojusi pa Cesvaines novadu, kā stāstīja vietējie, viņu nekur arī negaidīja saimnieks. Skaidri gan saprotams, ka ne jau no zila gaisa sunīte tur uzradusies, diemžēl neviens „neatzinās", kurš suni atstājis likteņa varā. Tā Zuze nonāca Madonas novada dzīvnieku patversmē, un atklājās, ka suņu meitenei ir audzējs – par laimi operējams un ārstējams. Kad Zuze jau varēja uzsākt meklēt jaunas mājas, rakstiņu par viņu portālā draugiem.lv ieraudzīja Anete Kivlāne: – Mūsu iepriekšējā sunīte Džuse vasarā nomira, tāpēc neilgi pēc tam uzsāku intensīvi meklēt jaunu ģimenes mīluli, jo bez sunīša māja šķita tukša. Ilgu laiku piemēroti varianti neatradās; mums tomēr bija jāņem vērā tas, ka dzīvojam dzīvoklī – lai suns būtu neliela auguma. Kā arī lai sadzīvo ar kaķi, jo mājās jau saimnieko Muris, ko Cesvaines vidusskolas laikā man uzdāvināja klases audzinātāja.
Tā Anete ieraudzījusi informāciju par Madonas novada dzīvnieku patversmē mītošo Zuzi, un jau nākamajā dienā ģimene devusies ar suni iepazīties. Tētis Ēriks Kivlāns turpināja: – Kad iepazināmies, uzreiz zinājām, ka Zuzi ņemsim uz savām mājām. Turklāt viņa mācēja tik skaisti „izrādīties", sēžot uz pakaļkājām… Sapratu, ka šis būs mūsu suns. Arī dēls Emīls, kas mācās Cēsīs, un audžudēls Kristers šo lēmumu atbalstīja. Tā Zuze nonāca Vecsaikavā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.12.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto