Šāgada Ziemassvētku noformējums Madonas pilsētā priecē. Tuvojoties svētkiem, tas kļūst aizvien krāšņāks un pilsētas teritorijā tiek izvietoti jauni dekori, turklāt arī vietās, kur to pirms gada nebija.
Madonas novada dome ir turējusi solījumu un, apstiprinot pašvaldības budžetu, beidzamajos gados paredz vairāk līdzekļu arī novada centra noformējumam, pie tam ne tikai Ziemassvētkus un Jaungadu sagaidot, bet arī Lieldienās, Jāņos, Latvijas dzimšanas dienā, jo, kā ne reizi vien pēc kritikas par svētku noformējuma trūkumu ir atzinuši tie, kas rotā Madonu šādos brīžos, – tas lielā mērā tomēr ir atkarīgs no piešķirtajiem līdzekļiem, finansiālajām iespējām iegādāties mūsdienīgus dekorus.
Kā sarunā atzina Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece Gita Lutce, šogad Madonas pilsētas Ziemassvētku noformējumā ir vērojama lielāka dažādība.
– Gatavojoties svētkiem, šoruden nopirkām arī jaunus dekorus, kurus galvenokārt izmantojam Blaumaņa un Saules ielā, bet zvaigznes, kas piestiprinātas pie apgaismes stabiem Raiņa ielā, ir saglabājušās no iepriekšējiem gadiem, tāpat cimdiņi un daži citi dekori. Viens no pirmajiem svētku rotā tika saposts Saieta laukums, kur tradicionālais adventa vainags pirmo reizi tika papildināts ar četrām svecēm. Sākotnēji bijām domājuši iedegt pa svecei katrā adventa svētdienā, bet, kad 1. decembrī – pirmajā adventē – iededzām vienu sveci, cilvēki nesaprata un to uztvēra tā, it kā pārējās nebūtu ieslēgtas tehnisku iemeslu dēļ. Tad arī nolēmām, ja jau mūsu doma nenolasījās, ieslēgt visas četras, – pastāstīja Gita Lutce.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.12.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto