Decembra sākumā laikraksta „Stars" e-pastā saņēmām šādu vēstuli no Praulienas pagasta iedzīvotāja Aivara Tihonova:
„Jau no oktobra regulāri saņemu īsziņas no „Sadales tīkla", ka aptuveni divas reizes nedēļā Praulienas pagasta „Kalna Ķemeru" mājās no pulksten 8 līdz 17 tiks atslēgta elektrība.
Kā iemesls tiek minēti plānotie darbi elektrolīnijā. Iesākumā to uztvērām ar sapratni, tomēr nesen, saņemot īsziņas par plānoto atslēgumu 30. novembrī, 2., 4., 13. un 14. decembrī, sapratne pārauga sašutumā. Tas nozīmē, ka šajās (un – iespējams – arī citās) dienās visas darbdienas garumā nebūs siltuma, ūdens, iespējas pagatavot ēdienu, strādāt ar elektroierīcēm… Vēl jo vairāk – mums tā dēļ rodas smagas problēmas ar apsardzes signalizācijas akumulatoru, kurš no biežajiem elektrības pārtraukumiem sabojājas, radot viltus trauksmi. Uz to apsardzes firmai jāreaģē, jo, kā visi zinām saistībā ar nesenajiem notikumiem, signalizācijas ignorēšana spēj izraisīt lielu traģēdiju…
Līdz ar to šādi „plānoti pārtraukumi" elektroenerģijas patērētājiem rada neplānoti lielus izdevumus – jāmaksā par apsardzes akumulatoru iegādi un nomaiņu, par apsardzes ierašanos viltus trauksmes dēļ, atkusušajā ledusskapī (8 stundas!) bojājas pārtikas produkti, un nav iespējams padarīt nekādus ikdienas darbus mājās. Pie tam brīdī, kad strāvas padeve tiek atjaunota, vienmēr izdeg kāda spuldze, kas atkal liek atvērt maciņu „plānotā pārtraukuma" dēļ.
Visvairāk izbrīna „Sadales tīkla" atbilde uz vēstuli par situācijas izklāstu: „mēs jums sniegsim atbildi mēneša laikā". Saprotu, ka tas ir likumā noteiktais atbildes sniegšanas laiks, taču strauji tuvojošais sals un dienasgaismas saīsināšanās dara bažīgu par iespējamiem sala postījumiem elektrības atslēguma dēļ. Un kur ir garantija, ka „Sadales tīkls" pēkšņi neatslēgs elektrību Ziemassvētkos, ja reiz novembra beigās praktizēja atslēgumu veikšanu arī sestdienā?
Bet es pat jau paredzu „Sadales tīkla" amatpersonu atbildi, ka „tiek darīts viss, lai nebūtu avārijas atslēgumu sliktu laikapstākļu un sniegalauzes gadījumā, kā tas bija pagājušajos gados". Bet tad man jautājums – kādēļ šīs elektrolīnijas netika remontētas vasarā, kad ir silts, gaišs un vajadzība pēc elektrības ir krietni mazāka?"
Lūgta iepazīties ar lasītāja aktualizēto problēmsituāciju, AS „Sadales tīkls" preses sekretāre Ilze Rubene, pirmkārt, uzsvēra: – Plānoto darbu laiks tiek noteikts, izvērtējot tehniski veicamo darbu apjomu, un remontdarbu laikā tiek rūpīgi sekots līdzi, lai elektroapgāde tiktu traucēta pēc iespējas mazākam klientu skaitam. AS „Sadales tīkls" aicina ar sapratni izturēties pret plānotiem elektrotīkla remonta un attīstības darbiem, jo tie tiek veikti klientu elektroapgādes uzlabošanai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.12.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA