ĒRGĻU saieta namā šonedēļ joprojām izjūtas – kā miniatūrā Dabas muzejā. Te kopš 7. decembra, kad šeit uz saviem svētkiem pulcējās meža kopēji, apsaimniekotāji un medību kolektīvu dalībnieki, ir iekārtota medību trofeju izstāde.
– Pasākuma iniciatore un galvenā organizatore bija biedrības „Vidzemes augstienes meži" vadītāja Biruta Nebare, kas visus sveica šajā gada nogales atpūtas pasākumā un pateicās visiem gan par darbu, kas tiek ieguldīts meža uzturēšanā, kopšanā un pilnveidē, gan par atsaucību un sadarbību ar biedrību. Taču pasākums nebūtu izdevies tik piepildīts un interesants, ja ar savu iniciatīvu un azartu tajā nebūtu piedalījušies mednieki un izveidojuši ļoti skatāmu un aizraujošu medību trofeju izstādi, – „Staram" pastāstīja Ērgļu novada kultūras darba speciāliste Sandra Avotiņa. – Vislielākais paldies izstādes tapšanā jāteic Armandam Cirsim, kas atveda milzum daudz eksponātu un kopā ar dēlu Uldi piedalījās arī izstādes iekārtošanā. Armandam mežs un dzīvnieki ir visa viņa dzīve. Savukārt Laimonis Kļaviņš ar savu tehnisko risinājumu izstādi realizēja dzīvē. Izstādi jau pirms šī pasākuma paguva novērtēt arī Rūdolfa Blaumaņa 9. sacerējumu konkursa noslēguma pasākuma dalībnieki, kas bija sabraukuši no daudzām Latvijas vietām un ar izbrīnu un interesi to vēroja. Tai ir arī izzinošs pamats, jo, to vērojot, var nonākt pie atziņām, kas fiksētas arī grāmatā „Medību tradīcijas Latvijā", – mednieks ir dabas pētnieks un meža ārsts; ieejot mežā, jānoņem cepure un jālūdz Meža mātei atļauja medīt; katrs ir dzimis, bet ne katrs –
par mednieku; šaut garām – vēlējums pirms medībām. Izstāde skatītāju vērtējumam būs pieejama līdz 21. decembrim. Laipni gaidīti!
Autore: BAIBA MIGLONE