Pagājušās piektdienas vakarā Sarkaņu pagastā visi ceļi veda uz Biksēres ciemu, kur tika atklāts rekonstruētais tautas nams „Kalnagravas". Tos, kuri „Kalnagravās" kādu laiciņu nebija ciemojušies, visticamāk, sagaidīja liels pārsteigums. Pusotra gada laikā, tās rekonstrukcijā ieguldot aptuveni Ls 330 000, ēka ir mainījusies līdz nepazīšanai.
Ēkas rekonstrukciju tika nolemts veikt ne tikai tādēļ, ka telpas bija novecojušas gan fiziski, gan morāli, bet arī tāpēc, ka tautas nams bija ļoti noslogots, pasākumu dalībniekiem bija ierobežotas iespējas sagatavoties saviem priekšnesumiem, pašdarbības kolektīviem trūka telpu mēģinājumiem. „Kalnagravu" rekonstrukcija šīs problēmas ir novērsusi – ir uzbūvēta piebūve pie tautas nama, iegūstot papildu telpu pie skatītāju zāles. Piebūvē izveidota garderobe, kā arī tualetes apmeklētājiem. Protams, Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Simtnieks un tautas nama vadītāja Valda Kļaviņa cer, ka nākotnē izdosies rast finansējumu arī „Kalnagravu" rekonstrukcijas trešajai kārtai, kas ļautu sakārtot ēkas trešo stāvu, kā arī kreisajā pusē uzcelt piebūvi ar baseinu.
Liela darba noslēgums paģērē arī lielu svinēšanu. Piektdienas vakarā „Kalnagravu" zālē tukšu vietu nebija, jo uz tautas nama atklāšanu pēc rekonstrukcijas pulcējās liels vietējo iedzīvotāju un ciemiņu pulks.
– Tautas nama ēka tapa, pateicoties kolhoza „Sarkanais stars" priekšsēdētāja Jāņa Raudas idejai. Laiks ir gājis uz priekšu, un ēka sāk novecot. Tika rasta iespēja un līdzekļi tautas namu atjaunot, un tas tika izdarīts. Ēka ieguvusi skaistāku vizuālo tēlu, kā arī par aptuveni 33% vairāk telpu. „Kalnagravās" gadu gaitā ir norisinājušies daudzi pasākumi, un kopējo apmeklētāju skaitu nav iespējams noteikt. Tas, kas tautas namu vislabāk raksturo, ir šīs ēkas aura, jo to, kurš „Kalnagravās" kādreiz ir bijis, vēlme reiz te atgriezties nepamet, – svinīgajā atklāšanas pasākumā sacīja Andris Simtnieks.
Valda Kļaviņa atzina, ka labā aura bija un tā noteikti saglabāsies arī atjaunotajās telpās.
– Telpas ir citas, taču vieta – „Kalnagravas" – un cilvēki, kas te darbojas un apmeklē pasākumus, ir palikuši tie paši. Šodien mēs esam tikai ceļa sākumā, un no mums katra būs atkarīgs tas, kā šī ēka dzīvos un kāda tajā valdīs aura. Tautas nama rekonstrukcijas laikā es pārliecinājos, ka, lai iegūtu labu darba rezultātu, ir nepieciešama ne mazāk laba komanda. Mums tāda bija, sākot no vietējās pagasta pārvaldes un pašvaldības un beidzot ar būvnieku – SIA „RCI Gulbene", kas – manā skatījumā – ir paveikusi ļoti teicamu darbu, – norādīja Valda Kļaviņa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.12.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto