Kā jau iepriekš informējām, 5. decembrī plašā pulkā Praulienā tikās 17 Madonas novada audžuģimenes, lai uzklausītu pateicības vārdus par viņu pašaizliedzīgo darbu, kā arī pabūtu kopā, izjustu cits cita „atbalsta plecu".
Lai gan cilvēku atsaucība tikties audžuģimeņu salidojumā bija necerēti liela, kā secināja Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Ineta Stasjule, arī ikdienā šī grupiņa ir ļoti aktīva, atsaucīga un labprāt tiktos pat biežāk.
– Šī tikšanās mums palīdzēja vēl vairāk atvērties, cik dzirdēju atsauksmes, audžuģimenēm pasākums ļoti patika. Audžuģimeņu salidojums tika rīkots pirmo reizi, bet tas noteikti jāiedibina kā tradīcija, vien nākamajos gados vajadzēs lielāku zāli, jo interese patiesi bija necerēti liela. Ik mēnesi audžuģimenes tiekas atbalsta grupā, ko vada psiholoģe Iveta Gargurne, viņa arī šajā reizē brīvā atmosfērā vadīja debates. Taču citas iespējas, kur tikties, mums nav, lai gan tas ir ļoti nepieciešams. Daļa audžuģimeņu uz atbalsta grupas nodarbībām, visticamāk, darba dēļ netiek, kāds varbūt mazliet kautrējas. Bet, domāju, šis pasākums noteikti daudziem būs palīdzējies pārvarēt mulsumu un pamudinājis kļūt aktīvākiem, – pauda Ineta Stasjule.
Audžuģimeņu saietā bāriņtiesa arī atskatījās uz vēsturi Madonas novadā, jo pirmā audžuģimene tika noformēta 2005. gadā, nesenākā – 2012. gadā. Ar katru audžuģimeni klātesošie tika mazliet iepazīstināti. Kā vērtēja Ineta Stasjule, katra ģimene ir ievērības cienīga un pelnījusi lielu pateicību – tikai pateicoties viņiem, bērni, kuri to nav izjutuši savās miesīgajās ģimenēs, saņem tik nepieciešamo mīlestību, rūpes un atbalstu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.12.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto