Nu jau ir labs laiciņš, kopš madonieši, kuri sadzīves atkritumus izmet Miera ielā 1 novietotajos konteineros, skatoties uz divu veidu dalīto atkritumu šķirošanas konteineriem, domā, ko darīt – mēģināt sašķirotos atkritumus iestūķēt pārpildītajos dalīto atkritumu šķirošanas konteineros vai izvēlēties vieglāko ceļu un tos izmest pie pārējiem atkritumiem, it īpaši, ja ņem vērā, ka nešķirotiem sadzīves atkritumiem domātie konteineri te ir novietoti pietiekamā daudzumā un regulāri tiek arī izvesti.
Vairāki iedzīvotāji jautā, kāpēc tas netiek darīts arī attiecībā uz dalīto atkritumu konteineriem un kāpēc tie vispār atrodas tik nepiemērotā vietā, var teikt, apstādījumos. Ne viens vien ir jau izdarījis secinājumu, ka atkritumu apsaimniekotājs nav savu uzdevumu augstumos. Bet vai tā ir? Kā lai tos izved, „Staram" retoriski jautā Vidusdaugavas SPAAO Madonas šķirošanas-pārkraušanas stacijas pārzinis Guntars Dzenis, ja tiem ceļu aizšķērso ielas malā novietotās automašīnas. Speciāli taču neviens „nevaktēs", un arī specializētā atkritumu savākšanas tehnika nedosies papildu reisā, lai iztukšotu vien divus dalīto atkritumu konteinerus, kuri vasaras sākumā sakarā ar autostāvlaukuma rekonstrukciju Saules ielā tik neveiksmīgi tika pārvietoti mājas Miera ielā 1 zaļajā zonā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.12.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto