Dienu pirms adventa otrās svētdienas Madonā, Saieta laukumā, tika iedegta lielā Ziemassvētku egle. Lai gan pats brīnums – eglītes iemirdzēšanās – sanākušajiem bija jāgaida ilgā pacietībā, pēc vairākkārtējas saukšanas, lūgšanas, gaidīšanas beidzot Saieta laukumā dabiski augoša egle iemirdzējās skaistā gaismas rotājumā.
– Prieks, ka esat atnākuši tik kuplā skaitā, – uzrunājot dažāda gadagājuma publiku, sacīja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris. – Rūķīši un fejas ir labi pastrādājuši, lai varam izbaudīt svētku noskaņojumu. Paldies visiem par ieguldīto darbu!
Gaidot Ziemassvētkus, pilsētas pārvaldnieks vēlēja, lai katrā ģimenē un katrā mājā ienāk prieks, adventa klusums un mierīgums, lai piepildās sapņi, kas līdz šiem svētkiem nav piepildījušies.
Noskaņas Saieta laukumā ar krāšņu uzvedumu „Brēmenes muzikanti" kuplināja Sarkaņu amatierteātris „Piņģerots", te rosījās Sniegavīrs, un dejoja mūsdienu deju grupa „Aliens".
Skaistais, ziemīgais laiks kļuva par sabiedroto daudziem, lai izkustētos sestdien no mājas agrāk un dienas laikā novērtētu iespējas, ko todien bija sarūpējis Madonas pilsētas kultūras nams, kinoteātris „Vidzeme", pilsētas vispārizglītojošās skolas, bērnu un jauniešu centrs, mākslas skola, mūzikas skola un muzejs. Līdz egles iedegšanai ikvienā no šīm vietām valdīja īpaša svētku gaisotne, kur katrs varēja būt līdzdalīgs sagatavotajos priekšdarbos un papildināt tos ar savu radošo rokrakstu.
Madonas muzeja izstāžu zālē tika atklāta izstāde „Vīgriezes laiks". Siguldas novada Siguldas pagasta Tautas lietišķās mākslas studijā „Vīgrieze" darbojas cilvēki, kuri veido savu brīnišķīgo pasauli, radoši izpaužoties – aužot, adot, tamborējot, izšujot un ne tikai. Tā ir studija, kuras pirmsākumi meklējami 1972. gadā, kad Ilgas Kļaviņas vadībā izveidojās Siguldas ciema lietišķās mākslas pulciņš. Pulciņa rokrakstu vēlākajos gados veidoja jaunā tekstilmāksliniece Daiga Senoussaoui (Štālberga). Savukārt 2003. gadā vadītājas Iritas Lukšo vadībā pulciņš pelnīti ieguva godpilno Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu. 41. darbības gadu TLMS „Vīgrieze" uzsāka jaunās vadītājas Gundegas Pētersones vadībā. Viņa īpašu mīlestību velta smalkiem rokdarbiem, kas skatāmi arī muzeja ekspozīcijā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.12.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto