Domājams, ka reti kurš Latvijas iedzīvotājs ir spējis palikt emocionāli nesatricināts pēc 21. novembrī notikušās traģēdijas; un ikvienu lielākā vai mazākā mērā noteikti ir skārušas zaudējuma sāpes, neizpratne, sašutums, pārdomas par dzīvi un nāvi.
Kā atklāja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa, tas atspoguļojies arī darbā ar bērniem: – Šobrīd uz uzticības tālruni zvana bērni, kas nav bijuši tieši iesaistīti traģēdijā. Tieši iesaistītajām ģimenēm jau tiek sniegta psiholoģiskā palīdzība, bet šī traģēdija skāra un satricināja arī bērnus ārpus Rīgas. Ir bijis tik daudz negatīvas, traģiskas informācijas visapkārt, ka bērnos ir sakrājušās šaubas, neizpratne par dzīvību un nāvi. Ir bērni, kuriem notikušais ir atsaucis atmiņā kādu iepriekš pārdzīvotu tuvinieka zaudējumu. Tāpēc viņiem nepieciešams atbalsts, palīdzība. Pats bērns rakstu laikrakstā, visticamāk, arī neizlasīs, bet, cerams, vecāki būs uz to vērīgi. Ja viņi ir pamanījuši kādas iezīmes savā bērnā, kas liecina par pārdzīvojumu, es noteikti ieteiktu to pārrunāt. Tāpat arī, protams, ikvienā ģimenē mēdz pienākt brīdis, kad jāzaudē vectētiņš, vecmāmiņa vai cits ģimenes loceklis. Nereti vecāki nejūtas pietiekami spēcīgi, lai runātu par nāvi, zaudējumu, tādēļ ļoti noderīga ir iespēja zvanīt uz palīdzības tālruni, kur strādā sertificēti un rūpīgi izvēlēti speciālisti.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.12.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
AUTORES foto