2000. gada 8. septembrī ASV telekanāla CNN raidījumā „Larry King Live" uz tā vadītāja uzdoto jautājumu „Kas notika ar zemūdeni?" toreizējais un tagadējais Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins ar ciniskā smaidā savilktu seju atbildēja „Tā nogrima".
Šī atkāpe vēsturē, kā daudzi atminēsies, ir saistīta ar atomzemūdenes „Kursk" nogrimšanu Barenca jūrā 2000. gada 12. augustā, kas paņēma 118 cilvēku dzīvības. Krievijas amatpersonas tolaik ilgstoši klusēja par notikušo, atteicās no starptautiskās palīdzības saistībā ar glābšanas operāciju rīkošanu, pinās versijās par traģēdijas cēloņiem, piesedza pašas savu neizdarību un visbeidzot mazgāja rokas nevainībā, sak', avāriju izraisīja degvielas torpēdas sprādziens, kāda tur mūsu atbildība? Taču vislabāk valsts varu cauraudušo cinismu un bezatbildību raksturoja vien tās pāris sekundes, kuru laikā prezidents smīkņājot pateica, ka zemūdene vienkārši nogrima.
„Maxima" sabruka
Kaut ko līdzīgu, tikai nu jau saistībā ar Zolitūdes traģēdiju, varējām vērot pagājušajā nedēļā, kad elementāras cieņas trūkumu, nemaz nerunājot par profesionalitāti, demonstrēja lielveikala „Maxima Latvija" nu jau bijušais vadītājs Gintars Jasinsks un lielveikala sabiedrisko attiecību cilvēki, kā arī „Maximas" mātes uzņēmuma „Vilniaus Prekyba" valdes priekšsēdētāja Jolanta Bivainīte.
Plašāl lasiet laikrakstā STARS 04.12.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS