30. novembrī Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē notika Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu turnīrs.
Rīgas Latviešu biedrībā pulcējās jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, kas savu stāstnieka talantu, izteiksmes patiesīgumu un personības šarmu apliecināja trīspadsmitā stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa" pusfinālos. Kopumā konkursā piedalījās gandrīz pustūkstotis jauno stāstnieku, no kuriem finālam Rīgā tika izvirzīti 103 dalībnieki.
Finālistus vērtēja zinoši un labvēlīgi vērtētāji: Latviešu folkloras krātuves pētnieki Baiba Krogzeme-Mosgorda un Guntis Pakalns, Vidvuds un Iveta Medeņi no Latvijas Radio, Iveta Irbe – Rīgas 47. vidusskolas skolotāja, Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, stāstnieces Inguna Radziņa un Inita Šalkovska, kā arī iepriekšējo stāstnieku konkursu uzvarētāji.
Stāstnieku ķēniņa titulu ieguva vienīgais Madonas reģiona pārstāvis – Jēkabs Apfelbergs no Cesvaines.
Autore: INESE ELSIŅA