Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Premjera Valda Dombrovska lēmums

Redakcija

Autors • 29.11.2013.

Burtu lielums

Trešdien negaidītu pārsteigumu gan politiķiem, gan pārējiem valsts iedzīvotājiem sagādāja premjers Valdis Dombrovskis, pēc iknedēļas tikšanās ar Valsts prezidentu paziņojot, ka nolēmis atkāpties no amata. Viedokli, kā vērtē premjera lēmumu, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Agri Lungeviču un Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.

Nav labākais risinājums
– Pirms pāris stundām šo ziņu izlasīju internetā, – trešdienas vakarā atzina Agris Lungevičs. – Mans viedoklis -valstij šāds premjera lēmums nav labākais risinājums, jo Dombrovskis tomēr bija zināma stabilitāte valstī. Cita lieta, ka atkāpjoties viņš uzņēmās politisko atbildību, no kuras visi pārējie maksimāli cenšas norobežoties. Par to viņam, protams, var izteikt tikai atzinību, bet, raugoties no valstiskām interesēm, jāatzīst, ka tas ir zaudējums. It īpaši nepilnu gadu pirms nākamās Saeimas vēlēšanām būtu bijis labāk, ja premjers turpinātu darbu, kopīgi ar ministriem risinātu ar „Maximas" traģēdiju saistītās lietas, rosinātu izmaiņas likumdošanā, ja tas ir nepieciešams, sekotu, lai tiktu atrasti vainīgie un saukti pie atbildības. Labi, ka vismaz ir pieņemts nākamā gada valsts budžets un pašvaldības tagad var strādāt pie sava 2014. gada budžeta. Vismaz šai ziņā nav paredzama vēl kāda nestabilitāte, bet ir skaidrs, ka mūs gaida nemierīgs laiks.

Nevajadzēja atkāpties
– Mēs droši vien nezinām visus ar premjera demisiju saistītos ap­stākļus. Mums nav tik daudz informācijas, kāpēc viņš pieņēma tieši šādu lēmumu, bet es domāju, ka to neizraisīja tikai traģēdija Zolitūdē vien. Nenoliedzami šāda lēmuma pieņemšana ir vīrišķīgs solis, taču, no otras puses, kapteinim komandtiltiņu nevajadzētu pamest, bet gan strādāt un iet līdz galam, tikai pēc tam, kad visas vētras ir pāri, pieņemot izšķirošo lēmumu, – uzskata Vilnis Špats. – Lielā mērā šo situāciju es salīdzinu ar to, kas notika pēc lielās ugunsnelaimes Cesvaines pilī. Toreiz, paldies Dievam, neviens negāja bojā un nelaimes mērogi, salīdzinot ar tagadējo traģēdiju, bija nesalīdzināmi mazāki. Taču spiediens no visām pusēm, tāpat vainīgo meklēšana notika līdzīgi. Tiem, kas šajā procesā ir iekšā, vadītājiem, pret kuriem tas tiek vērsts, ir ļoti grūti to izturēt. Bet kādam ir jāstrādā, līdz ar to es būtu par to, ka premjers būtu palicis savā amatā. Tagad jau ir populāri runāt par politisko atbildību, bet, pragmatiski pieejot, ir jāņem vērā, ka jaunā valdība strādās tikai kādus 10 mēnešus. Ja vien tas bija iespējams, Dombrovskim vajadzēja turpināt darbu. Kopumā viņš premjera pienākumus ir veicis ļoti godprātīgi. Par to, ko viņš valsts labā ir izdarījis, uzņemoties valdības vadītāja pienākumus ļoti smagā laikā, – cepuri nost!

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px