Aizvadītajās dienās esam jutuši līdzi traģēdijas upuriem Rīgā, kur pēkšņi aprāvās un gāja bojā desmitiem nevainīgu cilvēku dzīves. Iepretim postošajai traģikai galvaspilsētā Madonas mūzikas skolas ilggadējā direktora Arta Kumsāra aiziešana mūžībā bija sāpīga, bet viņa bagātā mūža vainagota un slimības sagatavota.
Kā bēru dienā uzsvēra Arta Kumsāra novadnieks, folklorists Vidvuds Medenis – šai gadījumā nāve skatāma kā dvēseles pāreja no viena stāvokļa citā, un tā jāuztver mierīgi un ar cieņu.
Atvadīšanās no Dižvīra bija aizkustinoši mierpilna un rezonējoši plaša. Madonas kultūras namā muzicēja kamerorķestris Mārtiņa Berga vadībā, spēlēja Madonas koklētāju ansamblis „Rasa", dziedāja vīru koris „Gaiziņš", jauktais koris „Lai top!" un Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas meiteņu koris. Godasardzē stāvēja Madonas novada domes priekšsēdētājs, izpilddirektors, nodaļu vadītāji, bijušie un esošie deputāti. Liela loma izvadīšanā bija folkloras kopai „Vērtumnieki" un folkloristiem no visas Latvijas, jo viens no viņu līderiem – Artis Kumsārs – bija vēlējis bēres veidot tautas tradīcijās. Ceļā uz Vistiņlejas kapiem skanēja dūdu skaņas, apstājoties pie Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas, ilggadējam direktoram godu atdeva skolas audzēkņu pūtēju orķestris, neliela apstāšanās notika pie Lazdonas evaņģēliski luteriskās baznīcas, jo Artis bērnībā bija kristīts un šai dievnamā lūgšanas par viņu skanēja daudzkārt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.11.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto