Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Latvija sēro. Svētbrīdis arī Madonā

Redakcija

Autors • 25.11.2013.

Latvija sēro. Svētbrīdis arī Madonā
Burtu lielums

Kopš ceturtdienas vakara, kad tika saņemta šokējošā ziņa par traģēdiju Zolitūdē un veikala „Maxima" sabrukušā jumta gruvešos iesprostoto lielo cilvēku skaitu, visa uzmanība tika pievērsta Rīgai, reportāžām no notikuma vietas cerībā, ka tiks paziņots par vēl kādu izglābtu dzīvību. Tā vietā pienāca aizvien jaunas ziņas par bojāgājušajiem, un pamazām izplēnēja arī cerības, ka kāds vēl brīnumainā kārtā varētu būt izdzīvojis.

Valstī tika izsludinātas trīs dienu sēras, pusmastā nolaisti karogi. Cietušajiem un viņu tuviniekiem tika sniegta visa veida palīdzība gan no valsts institūciju, gan nevalstisko organizāciju, gan iedzīvotāju puses. Tāda vienotība un vēlme palīdzēt Latvijā sen nebija piedzīvota. Necerēti lielu atsaucību izpelnījās arī www.ziedot.lv ziedojumu tālrunis (90006385), uz kuru var zvanīt, ziedojot vienu latu, joprojām. Dažās dienās tika saziedots vairāk nekā 300 000 latu.
Latvija sēroja. Arī madonieši nepalika vienaldzīgi. Pietika ar aicinājumu sociālajos tīklos, Madonas novada pašvaldības mājas lapā, lai tam atsauktos daudzu desmitu cilvēku sirdis.
Šajās sēru dienās svecīšu liesmiņas bojāgājušo piemiņai Madonā liesmoja ne tikai pie veikala „Maxima" Poruka ielā un Rūpniecības ielā, māju logos. Vairāki simti cilvēku sestdien pulksten 16, kad bojāgājušo skaits bija sasniedzis jau 53, svecītes iededza arī Saieta laukumā un ar klusuma brīdi godināja Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņu, izteica patiesu līdzjūtību un vēlēja veiksmīgu atveseļošanos cietušajiem.
Svecītes pilsētas centrālajā laukumā iedegt bija ieradušies ne tikai madonieši, bet arī apkārtējo pagastu iedzīvotāji. Viņu vidū daudz bija jauniešu, ģimeņu ar bērniem, arī Madonas novada pašvaldības administrācijas darbinieku, Madonas novada domes deputāte Jeuženija Adamoviča. Starp atceres brīža dalībniekiem bija manāmi arī ugunsdzēsēju formā tērpti vīri. Svecītes Saieta laukumā aizdedza arī veikala „Maxima" darbinieki.
Klātesošos uzrunāja piemiņas brīža organizētājs – Madonas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājs Jānis Kļaviņš: – Šodien mēs esam pulcējušies Madonas pilsētas sirdī – Saieta laukumā, kur parasti notiek dažādi svētku pasākumi, sagaidām Jaungadu un priecājamies par svētku salūtu, taču šoreiz tas ir sēru brīdis, jo Latvija miera apstākļos ir zaudējusi jau 53 cilvēkus un šis skaits diemžēl vēl var palielināties. Mūsu mazajai valstij tas ir ļoti daudz.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.11.2013.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px