Valsts svētku laikā Madonas novadu apmeklēja mūsu pašvaldības jaunāko sadraudzības partneru delegācija no Boržomi (Gruzija).
Šā gada 25. augustā Boržomi pilsētas svētku svinību ietvaros tika parakstīts Madonas un Boržomi pilsētas sadraudzības līgums, kas nosaka aktīvu sadarbību kultūras, sporta, nevalstisko organizāciju jomā, kā arī paredz īpašu uzmanību veltīt ekonomisko attiecību veicināšanai abu pilsētu starpā. Jau vasarā tika nolemts, ka gruzīnu atbildes vizīte notiks novembrī, laikā, kad Latvijā atzīmē valsts proklamēšanas gadadienu.
Piecas dienas ilgās vizītes laikā četru cilvēku Boržomi pārstāvju delegācija, ko vadīja Boržomi pašvaldības padomes priekšsēdētājs Besiks Kurdadze, apmeklēja vairākas Madonas novada pašvaldības iestādes, kā arī vietējos uzņēmumus. Viesi piedalījās arī Madonā un Rīgā rīkotajos svētku pasākumos.
Boržomi pašvaldības administrācijas vadītājs Dmitrijs Beridze pēc valsts svētkiem veltītā svinīgā sarīkojuma Madonas kultūras namā „Staram" atzina, ka šis viņam, kā arī pārējiem kolēģiem ir bijis pirmais Latvijas apmeklējums.
– Esam pārliecinājušies, ka Latvija un Madona ir skaista valsts un pilsēta, ka šeit dzīvo patīkami, draudzīgi un kultūras ziņā bagāti cilvēki, par ko liecina arī šā vakara pasākums. Savas neilgās uzturēšanās laikā apmeklējām novada sporta objektus, izglītības iestādes, tostarp arī pirmsskolas izglītības iestādi „Saulīte". Gruzijā tieši šajos mēnešos notiek bērnudārzu reforma, un no nākamā gada bērnudārzi būs bez maksas, tādēļ mums šķita interesanti iepazīties ar to, kā Madonā norit darbs ar pirmsskolas vecuma bērniem. Savstarpējais sadraudzības līgums, ko šogad noslēdzām, būs tikai pirmais solis, lai nākotnē vēl vairāk nostiprinātu Boržomi un Madonas attiecības, kas sākotnēji varētu izpausties kā apmaiņas braucieni kultūras kolektīviem. Mēs kaut ko varēsim mācīties un pārņemt no jums, bet jūs – no mums. Zinu, ka daudziem Boržomi vārds pamatā saistās ar slaveno minerālūdeni, taču ir daudz citu lietu, ar ko mēs varam būt interesanti citu valstu cilvēkiem. Padomju laikā Boržomi katru dienu apmeklēja vairāki tūkstoši tūristu, kas devās uz mūsu kūrortiem, sanatorijām un citiem tūrisma objektiem, kurus šobrīd atjaunojam. Tūristu plūsma arī tagad ar katru gadu pieaug, un tūristu vidū mēs labprāt redzētu arī latviešus, – norādīja Dmitrijs Beridze.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.11.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto