Novembra vidū visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā, tiek atzīmēta Diabēta diena. Diemžēl, kā izrādījies, portālam www.msdpacientiem.lv aptaujājot gandrīz 60 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju oktobrī, vairāk nekā 70% iedzīvotāju nemaz nezina, kāds ir normāls cukura līmenis asinīs. Tātad šāds skaits cilvēku arī nezina, vai viņi gadījumā neslimo ar cukura diabētu.
Kā uzsvēra Madonas slimnīcas diabēta apmācības un pēcaprūpes ambulatorās nodaļas māsa Sarmīte Puzāka, ikvienam iedzīvotājam tomēr vajadzētu noskaidrot savu cukura līmeni: – Bērniem un jauniem cilvēkiem saslimšana ar cukura diabētu parasti gan ir strauja, viņi sāk daudz dzert ūdeni, bieži urinēt, tāpēc nav problēmu ar griešanos pie ārsta. Bet cilvēkiem ap 40 gadu vecumu paaugstināts cukura līmenis var pielavīties arī nemanāmi un cilvēks var nostaigāt daudzus gadus, nemaz nezinot par šo saslimšanu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.11.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto