Pēc aptuveni 17 stundu ilga darba Saeima ceturtdien ap pulksten vieniem naktī galīgajā lasījumā apstiprināja 2014. gada valsts budžeta likumu. „Par" tā pieņemšanu nobalsoja 55 deputāti, „pret" – 38 deputāti, neviens tautas kalps neatturējās.
Kā mērķdotāciju mākslas skolas jumta konstrukcijas atjaunošanas remontdarbu veikšanai Madonas novada pašvaldība saņems 14 230 EUR. Kā norāda bijusī mākslas skolas direktore Marika Zeimule, kas ir šīs mērķdotācijas iniciatore, tas ir liels gandarījums, jo, skatot lielo valsts budžetu, nereti mazās, bet tikpat svarīgās lietas pazūd. Viņa uzsver, ka liels paldies par sadarbību jāsaka Madonas novada domes deputātēm no Nacionālās apvienības Antrai Gotlaufai un Jeuženijai Adamovičai, kā arī mākslas skolas direktorei Kristīnei Šulcei, kuras akceptēja ideju un palīdzēja iesnieguma pamatojuma izstrādē, tāpat projekta atbalstītājiem –
mākslas skolas lietvedei Ilzei Vārsbergai un Imantam Spridzānam, kuri palīdzēja dokumentu izstrādē. Budžeta piešķīrumā tiešs nopelns ir Saeimas deputātam Jānim Dombravam. Marika Zeimule: – Ideja, uzdrīkstēšanās, ātra reakcija un komandas darbs ir tas, kas ļāva sasniegt šo skaisto mērķi. Katra mazā iniciatīva veido mūsu valsti kopumā. Tālāk Madonas novada domei jāizšķiras par savu artavu, lai, iespējams, nākamo mācību gadu Madonas mākslas skola varētu sākt ar jaunu jumtu, kas dotu iespēju siltināt bēniņu telpas; neaizmirsīsim, ka 2015. gadā skola svinēs 40 gadu jubileju."
OĻĢERTA SKUJAS foto