Tuvojoties valsts svētkiem – Latvijas 95. dzimšanas dienai, Madonas pilsētā uzmanību ir piesaistījuši jauni noformējuma elementi – pie apgaismes ķermeņiem piestiprinātie Latvijas valsts un Madonas pilsētas karogi.
– Gatavojoties valsts svētkiem un domājot par ielu noformējumu, pasūtījām 50 Latvijas valsts un 50 Madonas pilsētas karogu. Daļēji tos pie jaunajiem apgaismes stabiem piestiprinājām jau pirms Lāčplēša dienas, bet pārējos – šīs nedēļas laikā. Tie rotā pilsētas galvenās ielas – Saules, Blaumaņa, Raiņa un dažas citas. Piemēram, Saules ielā tos piestiprinājām, sākot no autoostas līdz ugunsdzēsēju depo, bet ir doma tos izkārt līdz rotācijas aplim un, ja karogu pietiks, tad arī – no autoostas Pļaviņu virzienā, – pastāstīja Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece Gita Lutce.
Vaicāta, cik ilgi ielās būs redzama Latvijas valsts un Madonas pilsētas simbolika, viņa informēja, ka orientējoši līdz 25. novembrim, kad tā tiks noņemta, lai pilsētu dekorētu Ziemassvētku noskaņās un, sākoties adventa laikam, Saieta laukumā varētu iedegt arī pilsētas galveno egli.
– Karogus noformējumā varēsim izmantot arī nākamajos gados, turklāt Madonas karogu – arī pilsētas svētkos. Ja cilvēkiem patiks un būs finansējums, karogu skaitu varēsim palielināt, tādējādi padarot pilsētu svētkos svinīgāku, – uzsvēra Gita Lutce.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.11.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto