Vērojot sava novada tautisko deju kolektīvu sniegumu, vienmēr pārņem pacilātība, lepnums par Latvijas kultūras bagātību, priecē tautumeitu un tautudēlu staltums, raitais dejas solis, dzīvīgais smaids. Mums ir īpašas tautiskās tradīcijas, kuras arī mūsdienās iedzīvina vienkārši līdzcilvēki.
Ikdienā viņus saucam par pašdarbniekiem, un tā patiesi arī ir, ka mūsu kultūra, latviskums balstās uz pašu padarīto. Tā arī ANDA GOTLAUFA jau no bērnu dienām aktīvi dejo tautisko deju ansambļos.
– Kā visi tā laika bērni, principā aizsāku dejot jau bērnudārzā, bet, cik atceros, pamatskolā tā kustība mazliet panīka, un uz to brīdi iestājās neliela pauze. Kad no Praulienas atnācu mācīties uz Madonu, vidusskolas gados sāku dejot TDA „Vidzeme". Tad uzsāku studijas Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kur dejoju TDA „Kalve". Turpināju dejot šajā pašā kolektīvā arī tad, kad jau studēju maģistrantūrā Rīgas Tehniskajā universitātē, jo biju šai kolektīvā jau ļoti iejutusies, – pastāstīja Anda Gotlaufa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.11.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto